دولت به فکر توسعه روستاها و مناطق محروم است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۴ مهر ۹۳ - ۱۷:۲۵

  کد خبر : 24931

  دولت به فکر توسعه روستاها و مناطق محروم است

  نماینده مردم شهرستان صومعه سرا و رییس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت یازدهم، به فکر توسعه روستاها و مناطق محروم است.

  به گزارش واران نیوز ‘حمیدرضا خصوصی’ عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح دبستان شش کلاسه روستای نوخاله شهرستان صومعه سرا ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا گفت: سال تحصیلی دانشگاه ها و مدارس در کشور ما همزمان با مدرسه دفاع مقدس و کلاس عشق به میهن اسلامی شروع می شود.

  وی با اشاره به اینکه مدرسه مکانی است که در آن کلید تعالی و توسعه هر جامعه ای شکل می گیرد، افزود: هدف مسئولان نظام، خدمت به مردمی است که سلحشورانه و همیشه پشتیبان نظام اسلامی و ولایت بوده اند و امروز توانسته اند به برکت خون شهدا در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشند .

  رییس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مردم ما باید از بهترین فضای آموزشی و ورزشی استفاده کنند و از این رو دولت به فکر توسعه روستاها و مناطق محروم است.

  مدیرکل نوسازی مدارس گیلان نیز گفت : امروزه اساس بنیان آموزشی کشور به تعلیم و تربیت نیروی انسانی است که بتواند نقش بسزایی در تولید ملی و تولید علم داشته باشد.

  علی اوسط مقدم افزود: رزمندگان ما از کیان میهن دفاع کردند و ما از امنیت برخوردار شدیم و در سایه این امنیت، فرزندان ما در حال تعلیم و تربیت هستند .

  وی ادامه داد: وظیفه شرعی، عرفی و ملی ما این است که کشور خود را بسازیم و افرادی می توانند در این زمینه موفق باشند که دارای خلاقیت و دانش باشند و در مسیر الهی و معنوی گام بردارند .

  مدیرکل نوسازی مدارس گیلان با اشاره به اینکه علم بدون معرفت و جهاد نقشی در سازندگی کشور ایفا نمی کند، اظهار داشت : معلمین ما نقش بسزایی در تربیت فرزندان ما دارند و با ایثار خود تداوم دهنده راه شهدا و جانبازان هستند .

  رییس آموزش و پرورش تولمات نیز گفت: توسعه مشارکت مردمی در راس برنامه هاست و ساخت فضاهای آموزشی در تولمات مصداق عدالت آموزشی است.

  محمد فرد اسماعیلی افزود: در این زمینه از کمک های مردمی و خیرین بهره گرفته ایم و از مجموع ۶۵ مدرسه ۳۵ مدرسه طی سال گذشته با مشارکت های مردمی هوشمندسازی شده است.

  وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش زیربنای تعلیم و تربیت جامعه است، اظهار داشت : پروژه مذکور با اهدای زمین اهالی نوخاله در چندین قطعه و با زیر بنا ساختمان مدرسه در ۴۷۸متر در زمینی به مساحت سه هزار و ۲۰۰متر وبه همراه سالن ورزشی با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال به بهره بر داری رسیده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro