ایران دارای 188 هزار و 15 شهید دفاع مقدس است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۵ مهر ۹۳ - ۱۵:۳۰

  کد خبر : 24954

  ایران دارای ۱۸۸ هزار و ۱۵ شهید دفاع مقدس است

  واران نیوز: معاون طرح و برنامه ریزی نمایندگی ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه کشور ما دارای ۱۸۸ هزار و ۱۵ شهید دفاع مقدس است، گفت: دو هزار و ۸۲۸ نفر در پیروزی اقنلاب اسلامی، ۱۶ هزار و ۹۸۶ نفر در شرارت‌های ضد انقلاب، دو هزار و ۷۷۲ نفر در شرارتهای اشرار و قاچاقچیان، ۱۷۲ هزار و ۵۶ نفر در درگیری با دشمن و ۱۵ هزار و ۹۵۹ نفر در بمباران به شهادت رسیدند.

  به گزارش واران نیوز، سردار مرتضی شهمیری شامگاه جمعه در همایش خاکریزهای فرهنگی در مسجد جامع این شهرستان اظهار کرد: دفاع یعنی هویت یک ملت زنده است.
  وی افزود: هر ملتی که برای هویت خود دفاع نکند و معنی دفاع را احساس نکند ان ملت زنده نیست و بازنده میدان نبرد است.
  معاون طرح و برنامه ریزی نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: جنگ عراق علیه ایران طولانی‌ترین و پرهزینه ترین جنگ در تاریخ بود که به درازای ۱۶۰۰ کیلومتر امتداد داشت.
  شهمیری تصریح کرد: کشورهای زیادی در برابر ما به جنگ پرداختند و عراق را برای پیروزی در جنگ با ایران ساپورت مالی می‌کردند.
  وی با اشاره به اینکه وسعت ایران در دوره پادشاهان قاجار دو میلیون و ۵۰۰ هزار کیلومتر مربع بود، خاطرنشان کرد: بر اثر جنگ‌ها و بی‌مبالاتی‌های شاهان قاجار این وسعت به یک میلیون و ۶۰۰ هزار کیلومتر مربع کاهش پیدا کرده است.
  معاون طرح و برنامه ریزی نمایندگی ولی فقیه در سپاه تاکید کرد: در جنگ هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان و شهدا با دلاورمردی‌ها و رشادت‌های خود یک وجب از خاک ایران را به دشمن ندادند و پیروز میدان شدند.
  شهمیری با بیان اینکه جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در چهار مرحله انجام شد، اظهار کرد: اولین مرحله آغاز جنگ تحمیلی در ۳۱ شهریور سال ۵۹ بود که دشمن به اشغال شهرهای ایران پرداخت و ۱۹ شهر ایران را مورد تجاوز قرار داد.
  وی افزود: عراق به وسیله ۱۹۲ فروند هواپیمای عراقی بمب بر سر مردم ایران ریخت و ملت ایران هم با شدت تمام پاسخ عراق را داد و صدام ناگزیر شد در این مرحله آتش بس اعلام نماید.
  معاون طرح و برنامه ریزی نمایندگی ولی فقیه در سپاه به مرحله دوم جنگ اشاره کرد و گفت: در این مرحله با تدابیر عالمانه امام خمینی(ره) مردم داوطلبانه در جبهه و دفاع از خرمشهر اماده شدند و به مدت ۳۳ روز این نبرد به طول انجامید که در این نبرد هم ایران پیروز شد و دشمن در جای خود بایکوت ماند و فکر پیشروی به خاک ایران را از سر خود بیرون کرد.
  شهمیری تصریح کرد: در مرحله سوم سرزمین‌های اشغالی مانند شکست حصر آبادان، عملیات عظیم در غرب دزفول، آزادسازی خرمشهر و بستان و در نهایت آزاد شدن دو هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع از خاک کشور از دشمن بعثی توسط رزمندگان دلیر ما باز پس گرفته شد.
  وی خاطرنشان کرد: در اخرین مرحله رزمندگان دلیر اسلام، دشمنان را از خاک ایران عقب راندند و به تعقیب تجاوزگران پرداختند.
  معاون طرح و برنامه‌ریزی نمایندگی ولی فقیه در سپاه تاکید کرد: بعد از جنگ تحمیلی ایران دارای ۲۱۹ هزار و ۵۰۰ جانباز زیر ۲۵ درصد، ۱۷۹ هزار بالای ۲۵ درصد است.
  شهمیری با بیان اینکه کشور ما دارای ۱۸۸ هزار و ۱۵ شهید است، اظهار کرد: دو هزار و ۸۲۸ نفر در پیروزی اقنلاب اسلامی، ۱۶ هزار و ۹۸۶ نفر در شرارت‌های ضد انقلاب، دو هزار و ۷۷۲ نفر در شرارتهای اشرار و قاچاقچیان، ۱۷۲ هزار و ۵۶ نفر در درگیری با دشمن و ۱۵ هزار و ۹۵۹ نفر در بمباران به شهادت رسیدند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro