6532 سالمند زیر پوشش کمیته امداد صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۵ مهر ۹۳ - ۱۵:۱۵

  کد خبر : 24956

  ۶۵۳۲ سالمند زیر پوشش کمیته امداد صومعه‌سرا

  واران‌نیوز: مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) صومعه‌سرا با بیان اینکه شش هزار و ۵۳۲ سالمند تحت پوشش این نهاد هستند، گفت: دو هزار و ۹۲۹ خانوار با سرپرستی زن و سه هزار و ششصد و سه خانوار با سرپرستی مرد است.

  به گزارش واران نیوز, علیرضا محمدی ظهر امروز در همایش تکریم منزلت سالمندان در کانون شهید بهشتی این شهرستان اظهار کرد: طرح سالمندان در کمیته امداد از طرحهای ماندگار شهید مطهری است.
  وی افزود: میلیون‌ها سالمند از این طرح و مزایای آن بهره‌مند می‌شوند و این طرح افراد بالای ۶۰ سال را در بر می‌گیرد.
  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) صومعه‌سرا گفت: طرح حمایت از سالمندان نوعی امید به زندگی را در انها زنده می‌کند.


  محمدی تصریح کرد: مبلغی که کمیته امداد به سالمندان اهدا می‌کند فقط به عنوان عصای دستی برای آنان است و این مبالغ مشکلات آن‌ها را حل نمی‌کند.
  وی خاطرنشان کرد: طرح سبک زندگی با سالمندان در دست اجرا است که این طرح برای فرزندان سالمندان برگزار می‌شود.
  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) صومعه‌سرا تاکید کرد: در این طرح فرزندان می‌اموزند که با پدر و مادر پیر خود زندگی کنند و آنها را از تنهایی در بیاورند.
  محمدی با بیان اینکه شش هزار و ۵۳۲ سالمند تحت پوشش این نهاد هستند، اظهار کرد: دو هزار و ۹۲۹ خانوار با سرپرستی زن و سه هزار و ششصد و سه خانوار با سرپرستی مرد است.
  وی افزود: از این تعداد سالمند، ۴۲ نفر انها زمینگیر هستند و با شناسایی انها برایشان پرستار گرفته‌اند که ماهانه مبلغ ۸۰ هزار تومان به پرستار حقوق می‌دهند که تا کنون ۷۱ میلیون ریال حقوق به پرستاران داده‌اند.


  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) صومعه‌سرا گفت: ۹۲ مورد از فرزندان سالمندان احتیاج به کمک هزینه ازدواج داشتند که این نهاد برای انها جهیزیه تهیه کرد.
  محمدی با بیان اینکه تا کنون ۱۰۰ ویزیت رایگان برای سالمندان اجرا کرده‌اند، تصریح کرد: در شش ماهه نخست سال جاری به سالمندان تحت پوشش ۱۳ میلیارد و ۲۵۱ میلیون ریال مستمری داده‌اند.
  وی خاطرنشان کرد: در صومعه‌سرا ماهانه دو میلیارد و ۵۱۸ میلیون ریال مستمری به سالمندان می‌دهند.
  به گزارش واران نیوز، در حاشیه این همایش ۱۰۰ سالمند تحت پوشش کمیته امداد ویزیت رایگان شدند.
  انتهای‌پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro