راهپیمایی "میثاق با شهادت پیوند با ولایت" در صومعه‌سرا برگزار می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۶ مهر ۹۳ - ۱۶:۰۲

  کد خبر : 24992

  راهپیمایی “میثاق با شهادت پیوند با ولایت” در صومعه‌سرا برگزار می‌شود

  واران نیوز: امام جمعه صومعه‌سرا گفت: به مناسبت روز عید غدیر خم راهپیمایی “میثاق با شهادت پیوند با ولایت” از گلزار شهدای سید جعفرآقا تا گلزار شهدای آقا مهدی آقا این شهرستان برگزار می‌شود.

  به گزارش واران نیوز، حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی ضمن تبریک ایام ذی‌الحجه اظهار کرد: ولایت فقیه بالاترین رکن اسلام و دهه ولایت و امامت بهترین فرصت برای تبلیغ، حمایت و معرفی ولایت فقیه به نسل‌های جوان است.
  وی با بیان اینکه عید قربان تا غدیر به عنوان دهه ولایت نامگذاری شده، افزود: ولایت در جامعه اسلام از امور اساسی است و باید از آن برای وحدت جامعه اسلامی استفاده شود.
  امام جمعه صومعه‌سرا گفت: باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق و بهتر برنامه‌های دهه ولایت و امامت امسال نسبت به سال‌های گذشته با شکوه بیشتری برگزار شود.
  صدیقی با بیان اینکه هر ساله در روز عید غدیر خم از گلزار شهدای سید جعفرآقا به سمت گلزار شهدای آقا مهدی آقا با شعار “میثاق با شهادت پیوند با ولایت” راهپیمایی می‌کنند، تصریح کرد: امسال این برنامه باید با شکوهتر و با مارش همراه باشد.
  وی دعای عرفه امام حسین(ع) را دارای مضامین بسیار بلند معنوی و عرفانی خواند و خاطرنشان کرد: در روز عرفه در صورت مساعد بودن هوا، مراسم این روز در فضای عمومی و باز به صورت محوری برگزار می‌شود.


  امام جمعه صومعه‌سرا تاکید کرد: در انجام آیین‌های مربوط به دهه ولایت و امامت باید طوری عمل شود تا وحدت و یکپارچگی جامعه از بین نرود.
  صدیقی از ادارات و نهادهای مختلف خواست برنامه‌های خود را به ستاد برگزاری آیین‌های غدیر ارسال کنند تا در برنامه کلی گنجانده شود.

  در ادامه حجت‌الاسلام منوچهر احمدی‌پور  ضمن تبریک این ایام اظهار کرد: روز عرفه، روز نیایش است و مساجد شهرستان در این روز قرائت این دعا را برگزار می‌کنند.
  وی با بیان اینکه نماز عید قربان مانند هرساله به صورت محوری در میدان شهر برگزار می‌شود، افزود: نهادهای مربوطه باید تبلیغات وسیعی در این زمینه داشته باشند تا شاهد حضور پر شور مردم در این زمینه باشیم.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا گفت: در روز عید سعید غدیر خم که یکی از اعیاد بزرگ شیعیان است باید یک برنامه محوری و تاثیرگذار در داخل شهر برگزار نماییم.
  احمدی‌پور با اشاره به حضور اهل تسنن در دانشگاه‌های این شهرستان تصریح کرد: جشن‌های دهه ولایت و امامت باید به گونه‌ای برگزار شود که در برابر شبهاتی که اهل تسنن در بین شیعه‌ها انداخته‌اند حرفی برای گفتن داشته باشیم.
  وی با بیان اینکه کتاب “شب‌های پیشاور” مناظره بین شیعه و سنی است، خاطرنشان کرد: این کتاب به همراه سی‌دی در دهه ولایت و امامت بین اقشار مختلف مردم این شهرستان توزیع می‌شود.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا تاکید کرد: در دهه ولایت و امامت اساتید برجسته از قم به این شهرستان اعزام می‌شوند و دانشگاه‌ها می‌توانند از وجود این اساتید در این ایام بهره‌مند شوند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro