بابا برقی به شهر صومعه سرا می آید/ مصرف بی رویه کار خیلی بدیه!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۷ مهر ۹۳ - ۳:۰۲

  کد خبر : 25023

  بابا برقی به شهر صومعه سرا می آید/ مصرف بی رویه کار خیلی بدیه!

  واران نیوز: هشدار های  که می تواند مانع از به هدر رفتن انرژی می شود  وقتی در خیابان های صومعه …

  واران نیوز: هشدار های  که می تواند مانع از به هدر رفتن انرژی می شود  وقتی در خیابان های صومعه سرا راه می روی روز روشن صدها لامپ معابر و خیابان ها را می بینی که  نه تنها در طول روز بلکه  در طول هفته و ماه  هم خاموش نمی شوند . و شاید مسوولان وقت دیدن برنامه ها و زیر نویس ها را هم ندارند که بی خیال و ساده از روشن بودن صدها لامپ معابر و تیر برق ها  می گذرند .

  مردم برق دار شهرمان از قدیم ، تصویر خیلی مهربان و محبت آمیزی از بابابرقی را به یاد دارند  شخصیت دلسوز و بانمکی که با کلامی شیرین و دلنشین و همراه با آهنگی خوش و خواهش آمیز از تمامی ملت می خواست که در مصرف برق صرفه جویی کنند تا هم قبض خودشان بالا نرود، هم روی دم و دستگاه تولید و توزیع برق دولت فشار وارد نیاید و چقدر هم اثرگذار بود این درخواست شش و هشتی که:«هرگز نشه فراموش/ لامپ اضافی خاموش»!. گویا  مسوولان از پیری و زمین گیر شدن  بابا برقی سوء استفاده می کنند  علیرغم اینکه برخی مناطق  کشورمان در تاریکی بسر می برند برخی مناطق دیگر  چون شهرستان صومعه سرا در طول روز نیز چراغ هایشان همچنان روشن می ماند.

  چراغ های روشن در خیابان های شهر ما سبب حیرت رهگذران است زیرا از وقتی قانون هدفمندسازی یارانه ها، حساسیت ها در مورد مصرف انرژی را افزایش داده است و ناخودآگاه انسان را به صرفه جویی رهنمون می کند.

    بهرامی یکی از مغازه داران خیابان برشنورد صومعه سرا به خبرنگار ما می گوید :با توجه به اینکه روشنایی معابر به خصوص معابر عمومی جزء یکی از پرمصرفترین محل ها از لحاظ مصرف انرژی الکتریکی بوده اما متأسفانه چند صباحی است که در خیابان های شهرمان، چراغها در طول روز روشن است!!

  علی رضا دوستخواه یکی دیگر از شهروندان  صومعه سرایی است که می گوید :آخر یکی بیاید و به مسوولان صومعه سرا بگوید مصرف بی رویه کار خیلی بدی

  محمدعزیزی نیز در این رابطه می گوید : چرا باید این انرژی مهم و گرانبها به این صورت در این شهر هدر رود و در طول شب و روز  چراغهای این مناطق روشن بمانداین در حالی است که  با ضعف برق در روستاهای صومعه سرا مواجه هستیم.

  عمار طالبی  یکی دیگر از شهروندان ما با انتقاد براینکه  بارها با دستگاه های مربوطه تماس گرفته ام اما اقدامی موثر را ندیده ام گفت :روشن ماندن این چراغ ها یعنی زیاد شدن هزینه های بیت المال مگر قطع کردن کلید این چراغها چه سختی دارد که باید برخی از مناطق در تاریکی بسر ببرند و برخی دیگر در طول روز نیز چراغهایشان روشن باشد.

  سعید عاشوری یکی دیگر از شهروندان که گویا در زمینه برق سر رشته هم دارد می گوید : در اصطلاح ما روشنایی معابر آب روغن قاطی کرده و قادر به تشخیص شب و روز نیستند  وبا توجه به مشکلات ذکر شده در سیستم روشنایی معابر موجود در شهر صومعه سرا , وجود سیستم مدیریت هوشمند کاملاً ضروری می باشد. سیستمی  که دارای امکاناتی منحصر بفرد بوده و نصب و بهره برداری از آن باعث صرفه جویی وبهینه سازی در مصرف انرژی خواهد شد.

  به گزارش خبرنگار ما به هر ترتیب روشن ماندن چراغهای معابر در طول روز چیزی است که بارها و بارها در سطح شهرصومعه سرا  دیده شده است این در حالیست که در این مواقع دلیل روشن ماندن چراغها نه مه آلود بودن هوا بوده و نه تاریکی و این پرسش را در ذهن رهگذران ایجاد کرده است که چرا شرکتی که خود باید در زمینه رعایت و صرفه جویی در مصرف برق پیشقدم باشد به این امر بی توجهی می کندو آیا این روشن ماندن بی مورد چراغ ها زیاد شدن هزینه های بیت المال نیست…؟؟  چرا باید به  در خواست شهروندان منوط به خاموش شدن لامپ های اضافی  معابر در روز روشن  اهمیت داده نشود تا جایی که امروز شهروندان صومعه سرا به شوخی می گویند با با برقی خدا رحمتت کند کاش زنده بودی و می دیدی  که چطور در شهر ما همیشه شده  فراموش لامپ اضافی خاموش  !! لازم به ذکر است داشتن برق برای یک منطقه آبادانی به همراه می آورد و این امر ( روشن ماندن چراغ ها در طول روز ) نه تنها از نظر اقتصادی زیان‌آور است بلکه موجب اتلاف انرژی می‌شود در واقع در حالی که چراغهای برخی خیابانها روزها هم روشن می‌ماند در برخی نقاط دیگر در تاریکی شب و افزایش نیاز به نور بیشتر، چراغها به خواب عمیقی فرو رفته‌اند. امید است تا بابا برقی به شهر صومعه سرا  نیامده  فکری به حال لامپ های روشن معابر نمایند  .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro