جشن ازدواج 170 زوج جوان تحت پوشش کمیته امداد صومعه‌سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۷ مهر ۹۳ - ۱۶:۲۰

  کد خبر : 25037

  جشن ازدواج ۱۷۰ زوج جوان تحت پوشش کمیته امداد صومعه‌سرا برگزار شد

  واران نیوز: مدیر کمیته امدادامام خمینی(ره) صومعه‌سرا گفت: ازدواج ۱۷۰ زوج جوان این نهاد ظهر امروز در این شهرستان برگزار شد.

  به گزارش واران نیوز، علیرضا محمدی، ظهر امروز در جشن ازدواج ۱۷۰ زوج تحت پوشش این نهاد اظهار کرد: ترویج ازدواج آسان و تن دادن به این سنت پسندیده با روش آسان و دوری از تجملات تنها راه برداشتن موانع ازدواج از سر راه جوانان به شمار می رود.
  وی با بیان اینکه از سال ۸۹ تا کنون برای ۱۶۹۸ عروس و داماد تحت پوشش ازدواج آسان برگزار کرده اند، افزود: یک هزار و ۲۵۳ نفر نوعروس و ۴۴۵ نفر داماد بوده اند.
  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) صومعه‌سرا با بیان اینکه تا کنون به یک هزار و ۶۹۸ نفر جهیزیه اهدا کرده اند، گفت: مبلغ کل جهیزیه و کمک هزینه ازدواج نه میلیارد و ۸۶۳ میلیون ریال بوده است.
  محمدی با اشاره به اینکه به دوهزار نفر از نوعروسان تحت پوشش آموزش قبل از ازدواج داده اند، تصریح کرد: حقوق و تکالیف متقابل زوجین، احکام اولیه خانواده، حجاب و عفاف و … از عمده کلاس های اموزشی برای نوعروسان است.
  در ادامه امام جمعه صومعه‌سرا خاطرنشان کرد: ترویج ازدواج آسان در بین جوانان و جامعه باید نهادینه شود.
  حجت الاسلام اسماعیل صدیقی اظهار کرد: جوانان نباید با برگزاری مراسم های ازدواج پرخرج و گناه آلود، آرامش و امنیت را از ابتدای زندگی از خود سلب کنند.
  وی به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری می‌فرمایند ازدواج را آسان بگیرید و همه باید ازدواج آسان را ترویج کنیم و والدین باید مقدمات ازدواج آسان را برای جوانان فراهم کنند.
  امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه مهریه بالا سبب دوام و پایداری زندگی نمی‌شود، گفت: مراسمات پرهزینه، اجرای موسیقی با هزینه بالا، لباس‌های گران قیمت، و … اقداماتی است که هیچ‌کدام تضمین‌کننده خوشبختی جوانان نیست.
  صدیقی تصریح کرد: مسئولان فرهنگی باید در جامعه ازدواج اسان را ترویج و نهادینه کنند و جوانان باید ازدواج‌های خود را بر پایه سنت حسنه ائمه (ع) قرار دهند.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro