از 17 آتش‌نشان صومعه سرایی تجلیل شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۷ مهر ۹۳ - ۱۶:۱۸

  کد خبر : 25051

  از ۱۷ آتش‌نشان صومعه سرایی تجلیل شد

  واران نیوز: ۱۷ آتش‌نشان صومعه‌سرا در روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی توسط شهردار این شهرستان تجلیل شدند.

  به گزارش واران نیوز، حسن آقاجانی، شهردار این شهرستان ظهر امروز در ائین تجلیل از آتش‌نشانان این شهرستان اظهار کرد: ۱۷ نفر آتش‌نشان در آتش‌نشانی صومعه سرا فعالیت می‌کنند.
  وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ هزار نفر جمعیت در صومعه سرا زندگی می کنند، افزود: ساخت و ساز در شهرستان زیاد شده و خانه ها از ویلایی تبدلی به اپارتمان های پنج تا هفت طبقه شده است.
  شهردار صومعه‌سرا گفت: با وجود چهار ماشین آتش نشانی در شهرستان، امکانات لازم برای پنج طبقه را ندارند.
  آقاجانی با بیان اینکه دولت آتش نشانی را به شهرداری وصل کرده اند، تصریح کرد: این نهاد باید یک سازمان مستقل در کشور داشته باشد و مستقل عمل کند و بودجه مستقل داشته باشد.
  وی با بیان اینکه ماشین های آتش نشانی طبق قانون حق خارج شدن از شهر را ندارند، خاطرنشان کرد: آسیب هایی که این ماشین ها در خارج از شهر میبینند جبران ناپذیر است.
  شهردار صومعه سرا با اشاره به سختی کار آتش‌نشانان بیان کرد: همه باید تلاش کنیم که فرهنگ پیشگیری و ایمنی گسترش پیدا کند.
  آقاجانی اظهار کرد: همه آتش نشانان در انجام عملیات از جان خود مایه میگذارند و توجه ویژه به این قشر از جامعه وظیفه مردم و مسئولان است.

  در ادامه محمدرضا بهاری  اظهار کرد: امروز روز آتش‌نشانی و در واقع روز مبارزه آتش‌نشانان با شعله‌های سرکش پالایشگاه نفت آبادان است.
  وی افزود: در هفت مهر ماه سال ۱۳۵۹ در چنین روزی پالایشگاه نفت آبادان توسط رژیم بعث عراق بمباران و تعداد زیادی از آتش‌نشانان در حین انجام وظیفه زخمی و مجروح و نه نفر شهید شدند.
  معاون عملیاتی آتش‌نشانی صومعه‌سرا گفت: هر ساله در هفتم مهر ماه به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدای آتش‌نشان با رژه خودروهای سبک و سنگین یاد شهدا را زنده نگه می‌داریم.
  بهاری با بیان اینکه آتش خدمتگذار مفید ولی اربابی خطرناک است، تصریح کرد: روند رو به رشد شهر و افزایش جمعیت به منظور شهرنشینی و ازدیاد مراکز آموزشی و غیره وجود عوامل خطرزا که در واقع انسان رفاه خود را در ان می‌بیند افزایش یافته است.
  وی خاطرنشان کرد: این رفاه زمانی اتفاق می‌افتد که انسان اصول استفاده از آن را بداند و آتش در زمانی پیش می‌اید که انتظار ان نیست.
  معاون عملیاتی آتش‌نشانی صومعه‌سرا تاکید کرد: طبق آمار ۹۹ درصد آتش‌سوزی‌ها به دلیل عدم ایمنی بوده است و علاج واقعه را باید قبل از وقوع گرفت.
  بهاری اظهار کرد: همشهریان باید در کلاس‌های ایمنی و پیشگیری شرکت کنند تا جان و مال انسان‌ها که سرمایه ملی است در امان باشد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro