ذبح دام‌های قربانی توسط اکیپ دامپزشکی در صومعه‌سرا نظارت می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۰ مهر ۹۳ - ۱۹:۱۲

  کد خبر : 25084

  ذبح دام‌های قربانی توسط اکیپ دامپزشکی در صومعه‌سرا نظارت می‌شود

  واران نیوز: رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا گفت: نظارت بر ذبح دام‌های قربانی در این شهرستان توسط دو اکیپ سیار و یک اکیپ ثابت دامپزشکی صورت می‌گیرد.

  به گزارش واران نیوز، مهدی بهروزی ظهر امروز در اولین جلسه هماهنگی ذبح قربانی عید قربان ضمن تبریک فرا رسیدن دهه ولایت اظهار کرد: تعداد زیادی از مومنین و مردم این شهرستان در این روز قربانی می‌کنند و به دنبال کسب فیوضات معنوی این روز هستند.
  وی افزود: با توجه به اینکه تعداد زیادی دام برای کشتار در این روز اماده می‌شود، مسائل مختلفی در این رابطه مانند محل عرضه دام زنده، قیمت دام، مسائل شرعی و بهداشتی و غیره مطرح می‌شود.
  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا گفت: طبق روند سال‌های گذشته در شبکه دامپزشکی یک اکیپ ثابت و دو اکیپ سیار دارند که در محل‌های عرضه و کشتار شروع به فعالیت می‌کنند و بر ذبح دام‌های قربانی نظارت دارند.
  بهروزی با بیان اینکه تصمیم بر این است که کشتارها در کشتارگاه‌ها انجام گیرد، تصریح کرد: ولی به دلیل مسائل عرفی که مردم اعتقاد دارند کشتار را در منزل و یا خیریه‌ها انجام می‌دهند.
  وی خاطرنشان کرد: همکاران شبکه دامداری در خیریه‌ها حضور دارند و علاوه بر نظارت‌های بهداشتی، نظارت‌های شرعی در این مکان‌ها صورت می‌گیرد.
  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا تاکید کرد: در رابطه با مکان عرضه دام زنده، منطقه‌ای در اول جاده فشخام توسط شهرداری مشخص شده که در انجا گوسفندان قرار داده شود تا مردم از آنجا خرید کنند.
  بهروزی اظهار کرد: اکیپ شبکه دامپزشکی را در انجا مستقر می‌کنند تا دامها را بازرسی و معاینه قبل از کشتار می‌کنند تا اگر دامی مریض باشد از کشتار ان جلوگیری شود.
  وی افزود: در خیریه هر سال یک ناظر شرعی و یک ناظر بهداشتی و تکنسین را مستقر می‌کنند تا در انجا بازرسی قبل و بعد کشتار را انجام دهند و جمع‌اوری اجزای حرام حیوان و جمع‌اوری اجزایی که باعث بیماری‌زایی در انسان می‌شود را مشخص کنند.
  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا گفت: شهرداری‌ها باید نقاط عرضه دام را مشخص کنند و دام‌ها فقط در همان نقاط عرضه شوند تا بتوان به صورت کامل مورد نظارت قرار بگیرد.
  بهروزی تصریح کرد: ذبح دام باید زیر نظر کارشناسان دامپزشکی و ناظران شرعی صورت گیرد و همشهریان گرامی دام مورد نظر خود را از مراکز فروش دام مجاز تهیه کنند.
  انتهای‌پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro