پیش‌بینی 500 میلیارد ریال اعتبار برای اجراي طرح آب و فاضلاب شهري در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۳ مهر ۹۳ - ۹:۵۸

  کد خبر : 25130

  پیش‌بینی ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح آب و فاضلاب شهری در صومعه‌سرا

  واران نیوز: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان گفت: برای اجرای طرح آب و فاضلاب شهری صومعه‌سرا، ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی می‌شود.

  به گزارش واران نیوز، کاظم لطفی شامگاه شنبه در جلسه هماهنگی و تخصیص وام بانک توسعه اسلامی در امور آب و فاضلاب این شهرستان اظهار کرد: هم اکنون برای احداث و اتمام تصفیه خانه‌های گیلان یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
  وی افزود: علاوه بر این اتمام پروژه‌های آبرسانی نیز در گرو تزریق هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.


  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با بیان اینکه صومعه‌سرا زمینه مناسب برای سرمایه‌گذاری و اجرای طرح آب و فاضلاب شهری را دارد، گفت: این شهرستان، اولین شهر استان گیلان است که این طرح در ان اجرا می‌شود.
  لطفی با بیان اینکه برای اجرای این طرح ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: این طرح با هدف جلوگیری از تخلیه فاضلاب‌ها به رودخانه‌ها و نفوذ آن به آ‌ب‌های زیرزمینی است.
  وی خاطرنشان کرد: از دلایل دیگر اجرای این طرح در صومعه‌سرا وجود بخش اعظم تالاب انزلی در این شهرستان است تا آب‌های فاضلاب به این تالاب نفوذ نکنند.


  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان تاکید کرد: این طرح از سال ۹۴ در صومعه‌سرا به اجرا در می‌اید و از سرازیر شدن آب به داخل رودخانه‌های جلوگیری می‌شود.
  لطفی با بیان اینکه تامین آب آشامیدنی سالم برای مردم از اهمیت خاصی برخوردار است، اظهار کرد: تا دهه فجر سال جاری تمام مردم صومعه‌سرا از آب سالم و بهداشتی هزار روستا که از ماکلوان فومن تامین می‌شود بهره‌مند می‌شوند.
  انتهای‌پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro