31 روستا بالای 20 خانوار صومعه‌سرا برای تهیه طرح‌هادی برنامه‌ریزی می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۳ مهر ۹۳ - ۱۱:۵۶

  کد خبر : 25136

  ۳۱ روستا بالای ۲۰ خانوار صومعه‌سرا برای تهیه طرح‌هادی برنامه‌ریزی می‌شود

  واران نیوز:رئیس بنیاد مسکن صومعه‌سرا با بیان اینکه تا پایان برنامه پنجم توسعه تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش طرح هادی قرار خواهند گرفت، گفت: در سال جاری ۳۱ روستا بالای ۲۰ خانوار این شهرستان برای تهیه طرح‌هادی برنامه‌ریزی می‌شود.

  عبدالله محافظت‌ در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه ۷۵٫۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان دارای طرح هادی هستند، اظهار کرد: در سال جاری ۳۱ روستا بالای ۲۰ خانوار این شهرستان برای تهیه طرح‌هادی برنامه‌ریزی می‌شود.
  وی با بیان اینکه برای ۱۵ روستای بالای ۲۰ خانوار تهیه طرح کرده‌اند، افزود: تهیه طرح هادی این روستاها تصویب و به فرمانداری اعلام شده است.
  رئیس بنیاد مسکن صومعه‌سرا با بیان اینکه دو روستا برای اجرای طرح هادی برنامه‌ریزی کرده‌اند، گفت: طرح هادی آسفالت روستای دلیوندان با اعتبار هزینه شده ۳۸۰ میلیون تومان اماده افتتاح است.
  محافظت‌کار با اشاره به طرح سنددار کردن مسکن‌های روستایی تصریح کرد: این طرح به منظور به رسمیت بخشیدن مالکیت روستایی در زمینه سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی با همکاری سازمان ثبت اسناد در شهرستان انجام می‌شود.
  وی با تاکید بر این که روستاها مهم‌ترین منبع تامین محصولات کشاورزی و دامی کشور هستند، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از مهاجرت روستائی‌ها به شهر، طرح هادی انجام‌می‌شود.
  رئیس بنیاد مسکن صومعه‌سرا تاکید کرد: نیاز به توجه به روستاها یک ضرورت است و در برنامه‌ریزی‌های ملی و منطقه توجه به روستا یک الزام است.
  محافظت‌کار اظهار کرد: اجرای طرح هادی در روستا موجب رونق آبادانی و عمران روستاها می‌شود.
  انتهای‌پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro