پخش مستقیم مراسم عزاداری حسینی صومعه‌سرا از شبکه ملی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۷ مهر ۹۳ - ۱۶:۰۶

  کد خبر : 25271

  پخش مستقیم مراسم عزاداری حسینی صومعه‌سرا از شبکه ملی

  فرماندار صومعه سرا گفت: مراسم پرشورعزاداران حسینی در شب هفتم ماه محرم شهرستان صومعه سرا از شبکه های ملی ، بین المللی و استانی بصورت زنده پخش خواهد شد.

  غلامحسین رجبی در جلسه هماهنگی پخش زنده مراسم عزاداری حسینی در محرم امسال که در سالن اجتماعات فرمانداری صومعه سرا با بیان این مطلب اظهار داشت:  برای هرچه باشکوهتربرگزاری این مراسم و  رویداد مهم معنوی و مذهبی امکانات لازم با تشکیل ستادهای اصلی و فرعی فراهم خواهد شد.

  به گزارش صومعه سرا نیوز، امام جمعه شهرستان صومعه سرا در این نشست گفت: مردم ما آنقدر به امام حسین (ع)و اهل البیت (ع) ارادت دارند که هرجا پرچم حسینی بلند شود دوستداران و پیروان حسینی زیرعلم حسینی عشق و ارادت خود بنمایش می گذارند.

  حجت السلام و المسلمین صدیقی افزود: امسال نیز باید این شورو عشق حسینی با شکوه تر برگزارشود تا جهانیان بدانند که شعله عشق حسینی در دل مردم  ما خاموش شدنی نیست.

  قائم مقام صداوسیمای مرکز گیلان نیزدر این نشست گفت: استان گیلان در  چند سال اخیربخصوص سال گذشته در انعکاس عزاداریها حرکت های خوبی انجام داده و شور عشق مردم گیلان از طریق شبکه های بین المللی ، ملی و استانی به جهانیان نشان داده و به همین جهت استان گیلان در پخش زنده عزاداریها در بین صداوسیمای مراکز استانها کشور مقام برتر را کسب نموده است.

   ظهیری افزود: امسال پخش زنده عزاداریها مردم گیلان از ۱۱شهرستان گیلان در ایام محرم از روز ششم ماه محرم آغاز می شود و تا ۱۲ماه محرم الحرام  ادامه دارد.

  وی ابراز داشت:  شهرستانها باید همچون گذشته برای پخش  زنده همه امکانات لازم از جمله نور، صوت ، مکان و مداح و اشعارمداحان را فراهم کنند و سعی شود از اشعار سنتی وبا لهجه محلی مداحی شود.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro