بالندگی هر کشور در گرو برنامه‌ریزی‌های درست اقتصادی است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۷ مهر ۹۳ - ۱۷:۲۹

  کد خبر : 25274

  بالندگی هر کشور در گرو برنامه‌ریزی‌های درست اقتصادی است

  واران نیوز: رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه بالندگی هر کشور در گرو برنامه‌ریزی‌های درست اقتصادی است، گفت: اگر یک برنامه‌ریزی دقیق بر روی کشاورزی داشته باشیم به استقلال نسبی تولید دست پیدا می‌کینم و گرفتار بازار دلالی در دنیا نمی‌شویم.

  به گزارش واران نیوز، حمیدرضا خصوصی عصر امروز در همایش دهیاران اظهار کرد: قوام و دوام وثبات و توسعه دنیای امروز، برای هر ملت مستلزم برنامه‌ریزی‌های دقیق و صحیح است.
  وی با بیان اینکه این امر نیازمند اطلاعات شفاف و دقیق در همه زمینه‌ها در کشور است، افزود: کشوری موفق است که بتواند برنامه‌ریزی درست در ابعاد مختلف داشته باشد و برنامه‌ریزی درست میسر نمی‌شود مگر با اطلاعات صحیح، درست که در اختیار برنامه‌ریزان کشور باشد.
  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: مبنای لوایح اقتصادی در هر دولتی مبتنی بر آمار دقیقی باشد که بتوانند بر روی آن کار کنند.


  خصوصی تصریح کرد: اطلاعات قوی و درست باعث ارتقا کشور می‌شود و بی برنامگی‌های اقتصادی ناشی از اطلاعات نادرست است.
  وی با بیان اینکه از یک قرن اخیر این کشور همیشه گرفتار بی‌برنامه‌ریزی آشکار اقتصادی بوده خاطرنشان کرد: زیرا اقتصادش مبتنی بر نفت بوده است و اقتصاد مبتنی بر نفت قیمت نفت و انرژی در دنیا متغیر است و به خاطر همین است که ما موفقیت قدرتمندانه‌ای که باید در اقتصاد می‌داشتیم را نداریم.
  رئیس مجمع نمایندگان گیلان تاکید کرد: بالندگی کشورهایی که امروز در جهان شعار سربلندی اقتصادی سر می‌دهند در گرو برنامه‌ریزی‌های درست اقتصادی است.
  خصوصی اظهار کرد: پنجاه درصد اعتبارات کشور ما همیشه منوط به فروش نفت و پنجاه دیگر آن مربوط به مالیت‌ها و منابع تابعه بوده است.


  وی با بیان اینکه کشور ما می‌تواند قطب کشاورزی در جهان شود، افزود: در مورد تولید گندم و برنج، بستری که نیازمند هستیم بیش از ده درصد در هنگام تولید این محصول ملی توسط دلالان وارد کشور می‌شود.
  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر یک برنامه‌ریزی دقیق بر روی کشاورزی داشته باشیم به استقلال نسبی تولید دست پیدا می‌کینم و گرفتار بازار دلالی در دنیا نمی‌شویم.
  خصوصی تصریح کرد: کشور به یمن وجود شهیدان این آب و خاک به اینجا رسید و باید به برکت خون شهدا دست اند کار خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم.
  وی با بیان اینکه همه تهدیدها و تحریم‌ها امروزه بر ما تحمیل شده است، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم از این تحریم‌ها نجات پیدا کنیم و جهشی داشته باشیم باید دقیقترین و به روزترین آمار را در اختیار دولت قرار دهیم.
  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دهیاران و شوارها باید با ماموران سرشمار همکاری همه‌جانبه داشته باشند تا امار دقیق و درستی در زمینه کشاورزی از شهرستان به دست آید.
  خصوصی اظهار کرد: در صورت اینکه اطلاعات درست و دقیق در دست برنامه‌ریزان کشور قرار نگیرد بر رشد اقتصادی کشور ضربه سنگینی وارد می‌شودکه جبران پذیر نیست.

  در ادامه، غلام‌حسین رجبی  اظهار کرد: سرشماری کشاورزی یکی از مهمترین سرشماری‌ها برای برنامه‌ریزی در بخش کشاورزی است.
  وی با بیان اینکه در زمان جنگ بسیجیان فداکارانه عمل کردند و به این کشور عزت بخشیدند، افزود: امروزه سرشماری کشاورزی باید یکی از ان برنامه‌های بسیجی باشد.
  فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه شوراها و دهیاران باید در سرشماری کشاورزی همکاری لازم را با سرشماران داشته باشند، گفت: شرکت در سرشماری کشاورزی توسط بهره‌بردارن در این بخش باید به صورت درست ارائه شود.
  رجبی با بیان اینکه ارائه امار درست در سرشماری کشاورزی تاثرات ارزشمندی در برنامه‌ریزی‌های کلان کشور در این بخش دارد، تصریح کرد: اعتبارات که برای هر شهرستان در بخش کشاورزی توسط کشور برنامه‌ریزی می‌شود توسط همین امارها است.
  وی با بیان اینکمه دهیاران و شوراهای اسلامی هر آبادی باید اطلاع رسانی دقیق در این زمینه به خانوارها داشته باشند، خاطرنشان کرد: در راستای این امر، کشاورزان و بهره‌برداران از بخش کشاورزی همکاری خوبی با امارگیران سرشماری خواهند داشت.
  فرماندار صومعه‌سرا تاکید کرد: ارائه خدمات کشاورزی نظیر کود، سم، اعتبارات و مکانیزاسیون کشاورزی بر اساس امارکشاورزی برنامه‌ریزی می‌شود.
  رجبی با بیان اینکه نتیجه امار درست کشاورزی سبب توسعه و ارتقای این شهرستان در بخش کشاورزی است، اظهار کرد: صومعه‌سرا باید در ارائه اطلاعات درست کشاورزی سرآمد دیگر شهرها در استان باشد.
  وی افزود: برای موفقیت در این امر مهم همه مردم و به خصوص دهیاران و بخشداران و شوراهای اسلامی باید همکاری همه جانبه با امارگیران سرشماری داشته باشند.

  انتهای‌پیام/

  يک ديدگاه

  1. یه دوست گفت:

   تمامه مشکلاته صومعه سرا با روی کار اومدن بستگان آقای خصوصی حل میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!! باور کنین !

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro