24 درصد اشتغال کشور در بخش کشاورزی است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۷ مهر ۹۳ - ۱۷:۳۲

  کد خبر : 25281

  ۲۴ درصد اشتغال کشور در بخش کشاورزی است

  واران نیوز: مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا گفت: بخش کشاورزی یکی از بخش‌هایی است که ۲۱درصد تولید ناخالص ملی و ۲۴ درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است.

  به گزارش واران نیوز، احمد پایاب عصر امروز در همایش دهیاران و بخشداران این شهرستان اظهار کرد: هدف از تشکیل گردهمایی امارسرشماری کشاورزی که با عزم ملی و مدیریت جهادی در راستای اقتصاد مقاومتی برای برنامه‌ریزی‌ و خودکفایی کشاورزی است.
  وی افزود: یکی از شاخص‌های پیشرفت و توسعه‌یافتگی یک کشور سرشماری کشاورزی است که معمولا این امر هر ده سال یک بار برگزار می‌شود و ارتقای یک کشور را نسبت به کشورهای دیگر نشان می‌دهد.
  مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا گفت: ایران این امنیت و قدرتمندی را دارد که در دورترین نقاط روستاها برود و از بهره‌برداران ما امار کشاورزی دریافت کند.
  پادیاب تصریح کرد: یکی از دلایل گسترده سرشماری کشاورزی این است که امنیت غذایی و تولید جامعه ما را بر عهده دارد و کشوری که بتواند بر روی پای خود بایستد باید کشاورزی داشته باشد.


  وی خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی یکی از بخش‌هایی است که ۲۱درصد تولید ناخالص ملی و ۲۴ درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است.
  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه بخش کشاورزی زود بازده است، تاکید کرد: اقتصادی که سرمایه‌گذار در بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری می‌کند برگشت‌پذیری سرمایه وی کوتاه‌مدت است.
  پادیاب با بیان اینکه صومعه‌سرا یکی از قطب‌های بخش کشاورزی استان گیلان است، اظهار کرد: ۲۸ هزار هکتار شالیکاری داریم که ۱۳۵ هزار تن شلتوک از ان برداشت می‌شود و ۷۵ هزار تن برنج از آن استحصال می‌گردد.
  وی با بیان اینکه یازده هزار هکتار صنوبرکاری در این شهرستان داریم که در کشور مقام اول را کسب کرده‌ایم، افزود: در حوزه مرغداری‌ها با داشتن ۱۰۶ واحد مرغداری از قطب‌های مرغ استان و حتی کشور محسوب می‌شویم.


  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه کشاورزی و توسعه روستایی در سطح شهرستان داشته باشم باید یک آمار دقیق سرشماری داشته باشیم، گفت: اگر امار دقیق سرماری نداشته باشیم مطمئنا امکانات بسیار پایین برای شهرستان در نظر می‌گیرند.
  پادیاب تصریح کرد: نهادهای کشاورزی سبب افزایش تولیدات کشاورزی می‌شوند و تسهیلات بیشتری به کشاورزان داده می‌شود.
  وی با بیان اینکه دهیاران شناسنامه‌های روستاهای خود هستند، خاطرنشان کرد: کمک و مساعدت انها سبب به دست آوردن امار دقیق و صحیح در بخش کشاورزی می‌شود.
  مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا تاکید کرد: اساس و پایه برنامه‌ریزی بخش کشاورزی همین امار و سرشماری کشاورزی است.
  پادیاب با بیان اینکه هجوم تغییر کاربری و اراضی شالیکاری در این شهرستان اتفاق افتاده است، اظهار کرد: افراد سودجو از استان‌های دیگر می‌ایند و زمین‌های شالیکاری را خریداری می‌کنند و تغییر کاربری می‌دهند که این امر یک خطر بزرگ برای شهرستان محسوب می‌شود.
  وی افزود: از دهیاران خواستار است که در راستای زمین‌خواری و تغییر کاربری در روستاها بیشتر دقت کنند و جلوی این امر از طریق قانون بگیرند.
  انتهای‌پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro