اصناف در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی پیشتاز باشند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۸ مهر ۹۳ - ۲۱:۲۳

  کد خبر : 25306

  اصناف در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی پیشتاز باشند

  فرماندار شهرستان صومعه سرا از اصناف خواست در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان نظام اسلامی نقش آفرینی کنند.

  واران نیوز: ‘غلامحسین رجبی’ در همایش پلیس، امنیت و اصناف با اشاره به تحریم ها علیه ایران اسلامی افزود : در این مرحله حساس که دشمنان انقلاب جنگ اقتصادی را به جمهوری اسلامی تحمیل کرده اند، اصناف باید در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی پیشتاز باشند.
  وی سد معبر را یکی از مشکلات شهری در صومعه سرا دانست و گفت : حل این مشکل با مشارکت اصناف و نیروی انتظامی میسر و سبب نهادینه شدن فرهنگ رعایت حقوق شهروندی می شود.
  رجبی با اشاره به اینکه این شهرستان قطب تولید مرغ در گیلان است، افزود : شایسته نیست که مردم این شهرستان مرغ را گران تر از دیگر شهرها خریداری کنند و باید راهکاری مناسب در این زمینه توسط اصناف اندیشیده شود .
  وی افزود : بازار نقش کلیدی و اساسی در همراهی با دولت دارد و هر جا همت کرده و ورود کند؛ سبب رضایتمندی در جامعه می شود .

  فرمانده نیروی انتظامی صومعه سرا نیز گفت : امروزه پلیس باید پناه دلهای ترسان و جان هایی که احساس می کنند از سوی یک انسان یا جمع تهدید می شوند، باشد . سرهنگ اردشیر آقاجانی امنیت در جامعه را یک فرایند دو سویه دانست و افزود : تولید امنیت در جامعه برعهده تمامی نهاد ها و سازمان ها و آحاد مردم است.وی به نقش اصناف در حمایت از رزمندگان ۸سال دفاع مقدس اشاره و اظهار کرد: همیشه حضور اصناف در خط مقدم اقتصادی و اجتماعی ملموس بوده است . فرمانده نیروی انتظامی صومعه سرا افزود : جامعه صنفی با ایفای نقش مثبت می تواند در فراهم کردن ثبات و امنیت روانی در مسائل اقتصادی اثر بخش باشد. وی با تاکید براین که امنیت یافتنی نیست بلکه ساختنی است، گفت : تک تک افراد و نهاد ها در ایجاد امنیت نقش دارند و همفکری با جامعه برای تامین نظم یکی از اهداف ناجاست .

  رییس اتاق اصناف شهرستان صومعه سرا نیز گفت : این همایش با هدف ارتقای سطح امنیت عمومی و افزایش تعامل دوسویه بین اصناف مختلف و نیروی انتظامی برگزار شده است.محمد رضا رحمانی افزود: افزایش روابط مثبت بین پلیس و اصناف می تواند عامل بسیار مهمی در ایجاد امنیت بیشتر در سطح شهرستان شود.وی به نامگذاری یکی از روزهای هفته ناجا به نام نیروی انتظامی و اصناف اشاره و اظهار کرد: این امر نشان از نزدیکی و تعامل مستمر و موثر این دو نهاد دارد . در این همایش از روسای اتحادیه های صنفی و از اصناف برتر که با نیروی انتظامی تعامل مطلوبی داشته اند، با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro