اعزام 320 دانش‌آموز پسر صومعه‌سرایی به مناطق عملیاتی غرب کشور+تصاویر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۹ مهر ۹۳ - ۲۳:۱۷

  کد خبر : 25314

  اعزام ۳۲۰ دانش‌آموز پسر صومعه‌سرایی به مناطق عملیاتی غرب کشور+تصاویر

  واران نیوز: فرمانده سپاه صومعه‌سرا از اعزام ۳۲۰ دانش‌اموز پسر این شهرستان به مناطق عملیاتی غرب کشور خبر داد و گفت: این دانش‌اموزان به مدت چهار روز از مناطق عملیاتی غرب کشور بازدید به عمل می‌اورند.

  به گزارش واران نیوز،سرهنگ کیا عاشوری در حاشیه اعزام دانش‌اموزان به اردوی راهیان نور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۳۶ هزار دانش‌اموز شهید و چهار هزار معلم شهید، اظهار کرد: این دانش‌اموزان از بخش مرکزی و تولمات در قالب هشت اتوبوس به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند.
  وی با بیان اینکه در مجموع ۳۸۲ نفر به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند، افزود: ۳۲۰نفر دانش‌اموز، ۴۵نفر عوامل اجرایی و ۱۷نفر راننده هستند.
  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا گفت: این دانش‌اموزان به مدت چهار روز از مناطق عملیاتی شمالغرب کشور، ارتفاعات بازی دراز، مرصاد، قصرشیرین و یامان‌های شهدا بازدید می‌کنند.


  عاشوری تصریح کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع از جمله شب شعر و خاطره‌گویی، برپایی نماز جماعت و غیره در این اردو برگزار می‌شود.
  وی با بیان اینکه اردوی راهیان نور زیباترین و ماندگارترین سفری است که هر انسانی در طول عمر خود می‌تواند داشته باشد، خاطرنشان کرد: راهیان نور یک سفر معنوی و تربیتی است که اثرات زیادی بر روحیه دانش‌آموز دارد.
  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا تاکید کرد: دانش‌اموزان قدم به سرزمینی می‌گذارند که انسان‌های پاک و مومن با عشق به خدا بر جنگ سخت فائق آمدند و از جان و ناموس و سرزمین ما حفاظت کردند.
  عاشوری اظهار کرد: بهره‌گیری از سبک زندگی شهدا، دانش‌اموزان را در این زمان سخت، رهگشای راه درست برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ خواهد بود.
  وی با بیان اینکه مقاومت، ابتکارات و از خودگذشتگی‌های رزمندگان تاثیر به سزایی در زندگی همه و به خصوص نسل جوان ما خواهد داشت، افزود: در واقع ره توشه بسیار مناسبی برای اینده آنان خواهد بود و راه مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن است.

  وی خاطرنشان کرد: ایجاد حس خودباوری و اعتماد به نفس در دانش‌اموزان و آشنایی انان با ارزش‌هایی نظیر ایثار و گذشت و الگوگیری آنان در زندگی از خروجی‌های این سفر معنوی است.
  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا افزود: در واقع حضور دانش‌آموزان در مناطق ۸ سال دفاع مقدس و تمسک به شهدا رهگشای زندگی انان خواهد بود و تاثیر به سزایی در زندگی شخصی و اجتماعی آنان خواهد داشت.

  تصاویر

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro