وسایل ارتباطی مدرن در زندگی روزمره افراد نقش مهمی ایفا می‌کنند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۰ مهر ۹۳ - ۰:۴۱

  کد خبر : 25344

  وسایل ارتباطی مدرن در زندگی روزمره افراد نقش مهمی ایفا می‌کنند

  واران نیوز: امروزه وسایل ارتباطی مدرن هستند که در زندگی روزمره افراد نقش مهمی ایفا می‌کنند و با تاثرگذاری بر روی افکار مخاطبان بر روی انها اهداف خود را عملی می‌کنند.

   

  به گزارش واران نیوز، امروزه وسایل ارتباطی مدرن هستند که در زندگی روزمره افراد نقش مهمی ایفا می‌کنند و با تاثرگذاری بر روی افکار مخاطبان بر روی انها اهداف خود را عملی می‌کنند.
  با گذشت زمان و با به وجود امدن وسایل ارتباط جمعی زندگی مردم دچار تغییر و تحولاتی شد و به کلی راه ورسم زندگی انها را دگرگون ساخت.
  در گذشته شاهد این امر بودیم که بزرگترها برای کوچکترها تصمیم گیری می‌کردند و اوقات فراغت انها با وسایل یدی می گذشت، اما امروزه با وجود وسایل و تکنولوژی مدرن همه چیز بالعکس شده و این وسایل با تاثیرگذاشتن بر روی افراد انها را به هر سمت و سویی که می‌خواهد می‌کشاند و به دلیل اینکه کوچکترها نسلی هستند که با تکنولوژی روز بزرگ شده اند تصمیم گیری در خانواده بر عهده انها گذاشته شده است.
  کمرنگ شدن ارزش های انسانی و باورهای مذهبی در جوانان و نوجوانان و افول فرهنگ دینی و مذهبی کشورمان و در نتیجه خطر سقوط فرهنگ اجتماعی ما از موارد نگران کننده‌ای است که تهدیدی برای جوامع محسوب می شود.
  با گذشت زمان و روز به روز به تعداد شبکه های ماهواره‌ای افزوده می شود و صاحبان سرمایه بخوبی دانسته اند که مخاطبان امروز با توجه به ذائقه و نیازشان چه چیزهایی را می طلبند و درخواست آنها در چه زمینه هایی جهت پیدا کرده است.
  شبکه‌های ماهواره‌ای به دنبال ترویج فرهنگ مبتذل غرب هستند
  حجت‌الاسلام منوچهر احمدی‌پور، رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه شبکه های ماهواره ای به دنبال ترویج فرهنگ مبتذل غربی و فساد و بی بند و باری هستند، اظهار کرد: اگر یک نگاه اجمالی به همه شبکه‌های ماهواره‌ای که کار تبلیغاتی انجام می‌دهند داشته باشیم متوجه خواهیم شد که همه آن شبکه‌ها بر چند محور استوار است.
  وی با بیان اینکه ترویج خانواده‌های بی‌سامان در مقابل ساختار سنتی خانوار از جمله اهداف شبکه‌های ماهواره ای است، افزود: در خانواده های سنتی یک خط قرمزها و محدودیت‌هایی وجود دارد که ماهواره می خواهد از ان خط قرمزها عبور کند.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا گفت: بی‌احترام جلوه دادن به خانواده، ترویج و عادی جلوه دادن خیانت زن به همسر و بالعکس، عادی جلوه دادن رابطه جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج، هویت زدایی از مفهوم خانواده به عنوان نهاد کوچکی که مستقل و موثر است از دیگر اهداف شبکه های ماهواره ای است.
  احمدی‌پور از دیگر اهداف شبکه‌های ماهواره را تعصب زدایی از کانون خانواده و ترویج بی تفاوتی نسبت به حریم خانواده، ترویج مفهوم زندگی با دیگران به جای ازدواج دانست و تصریح کرد: متاسفانه در شبکه های تلویزیون ایران هم چنین موضوعی ترویج می شود.
  وی خاطرنشان کرد: ترویج فیمینیسم و زن گرایی د رجامعه، مخدوش نمودن رابطه فرزندان دختر و پسر در خانواده، افزایش تاثیرپذیری جنسی و خشونت در جوانان و نوجوانان به خصوص از طریق پخش موزیک از برنامه های ماهواره است.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا اظهار کرد: پی‌ریزی و ایجاد آمادگی ذهنی تفکر شیطان پرستی در نوجوانان و جوانان از دیگر برنامه‌های منحرف شبکه‌های ماهواره‌ای است.
  احمدی‌پور با بیان اینکه شبکه‌های ماهواره‌ای فرصت است یا تهدید؟ باید از انها استفاده کرد یا ممانعت؟ افزود: در این عصر که عصر تکنولوژی و عصر ارتباطات و دهکده جهانی مطرح است باید بهترین پیامدها برای مقابله با ماهواره را پیدا کنیم.
  وی با بیان اینکه ورود، تولید، نصب نگهداری و استفاده از ماهواره در ۲۳ بهمن سال ۷۳ بر اساس مصوبه جمهوری اسلامی به صورت قانونی ممنوعیت پیدا کرد، گفت: در کشور ما به خصوص در کلان شهرها روز به روز استقبال از ماهواره بیشتر می شود به طوری که تمام مسئولان فرهنگی و سازمان های مسئول در فکر چاره اندیشی هستند که این مشکل را از چه طریق حل کنند.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا تصریح کرد: با وجود اینکه ماهواره مشکلات فراوانی دارد و با هزینه‌های میلیونی در صدد بر هم زدن بنیان خانواده، مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جامعه عمل و شبکه های ماهواره ای را طراحی می کنند اما تا کنون یک روش عملی برای معضل به این بزرگی پیدا نکرده اند.
  خانواده‌ها باید اگاهی رسانه‌ای داشته باشند
  احمدی‌پور با بیان اینکه ما هیچ وقت نمی توانیم جلوی پیشرفت تکنولوژی را بگیریم، خاطرنشان کرد: با وجود برنامه ریزی‌های دقیق شبکه های ماهواره‌ای باید یک کار و برنامه‌ریزی اساسی در جامعه صورت بگیرد.
  وی با بیان اینکه باید جوانان، نوجوانان و خانواده های معتقد ایرانی واکسینه شوند، اظهار کرد: آسیب‌های تاثیرات منفی ماهواره باید به خانواده‌ها گفته شود و آنها را نسبت به شبکه‌های ماهواره اگاه‌سازی کنیم.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه خانواده ها باید افرادی که پشت پرده شبکه های ماهواره ای هستند را بشناسند، افزود: باید به مردم آگاهی رسانه‌ای داده شود و بدانند که اهداف این شبکه‌ها چه چیزی است.
  احمدی‌پور گفت: وقتی خانواده‌ها از اهداف شوم و پلید شبکه‌های ماهواره‌ای آگاهی پیدا کردند با دید دیگری به آن نگاه می‌کنند و این شبکه‌ها نمی‌تواند بر روی افکار انها تاثیر بگذارد.
  وی تصریح کرد: مسئولان فرهنگی و صدا و سیما باید آنقدر برنامه‌های جذاب و با کیفیت تولید کنند که جوانان و نوجوانان دیگر علاقه‌ای به دیدن شبکه‌های ماهواره‌ای نداشته باشند.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه هیچگاه نمی‌توانیم با ماهواره از طریق قهری استفاده کنیم و شاید مدت محدودی افراد از این شبکه‌ها دور شوند، خاطرنشان کرد: فراهم کردن موقعیت مناسب و امکانات دقیق برای دستیابی راحت به همه شبکه‌های داخلی از دیگر راه‌هایی است که می‌توان افراد را از دیدن ماهواره دور کرد.
  پایان پیام/

  يک ديدگاه

  1. علی جون گفت:

   از حاج آقای احمدی پور که نسبت به آگاهسازی و معضلات استفاده از ماهواره مطالبی را بیان کردند صمیمانه تشکر میشه از سایرین نیز انتظار می رود که نسبت به این امر اهتمام جدی داشته باشند .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro