مانور کاهش اثرات بلایای طبیعی در 702 مدارس گیلان برگزار می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۰ مهر ۹۳ - ۱۸:۰۸

  کد خبر : 25401

  مانور کاهش اثرات بلایای طبیعی در ۷۰۲ مدارس گیلان برگزار می‌شود

  واران نیوز: مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در هفته کاهش اثرات و بلایای طبیعی مانور کاهش اثرات حوادث در ۷۰۲ مدرسه گیلان برگزار می‌شود.

  به گزارش واران نیوز، علیرضا خصوصی، ظهر امروز در مانور بلایای طبیعی در بیمارستان امام خمینی(ره) صومعه‌سرا اظهار کرد: افرادی که در بیمارستان و هلال احمر فعالیت می‌کنند در زمان تعطیلی‌ها بیش از آنکه در خدمت خانواده خود باشند در خدمت مردم هستند و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.


  وی گفت: بشر دوستی، تسکین آلام بشری و حفظ سلامت انسانی از جمله اهداف جمعیت هلال احمر است که در دستور کار خود دارد.
  خصوصی با بیان اینکه در هفته کاهش اثرات و بلایای طبیعی در مقابل زلزله که از ۱۸ تا ۲۵ مهر است، هستیم، تصریح کرد: در این ایام جمعیت هلال احمر با هماهنگی مدیریت بحران استان و نهادهایی که در این راستا کمک می‌کنند برنامه‌های متنوعی در جهت هر چه بهینه‌تر شدن اعمال و رفتار و امداد نجاتی که افراد انجام می‌دهند برگزار می کند.


  وی با بیان اینکه چهار بیمارستان در سطح استان برای انجام مانور انتخاب شده‌اند، خاطرنشان کرد: مانورهای درمان‌های اضطراری، رهایی از حوادث و اتفاقاتی که در اثر زلزله اتفاق می‌افتد در بیمارستان‌ها انجام می‌شود.
  مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه در ۷۰۲ مدرسه گیلان مانور حوادث اجرا می‌شود، تصریح کرد: به طور شاخص در هر شهرستان یک مدرسه به طور نمادین این مانور را که در قالب تیم‌های دادرس هستند اجرا می کنند.
  خصوصی خاطرنشان کرد: در پنج روستا مانور امداد روستایی دارند که در ان بحث امداد و نجات و جمع‌آوری کمک های مردمی تمرین می‌شود.
  وی اظهار کرد: یک همایش با دهیارارن و بخشداران شهرستان رشت در این هفته برگزار خواهند کرد.

  مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه ۲۰ درصد افزایش امکانات در این نهاد داشته اند، افزود: زمان رسیدن به محل حادثه از شش دقیقه و ۳۰ ثانیه به پنج دقیقه و ۲۵ ثانیه کاهش پیدا کرده است.


  انتهای‌پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro