امامت یک منصب صد در صد الهی و ملکوتی است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۱ مهر ۹۳ - ۲۲:۰۸

  کد خبر : 25482

  امامت یک منصب صد در صد الهی و ملکوتی است

  واران نیوز: استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امامت یک ریاضت و مسئولیت ظاهری نیست، گفت: امامت یک منصب صد در صد الهی، آسمانی و ملکوتی است.

  به گزارش واران‌نیوز، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی اراکی صبح امروز در مراسم روز عید غدیر در مصلی این شهرستان اظهار کرد:از تبلیغ احکام، شریعت و حلال و حرام خداوند مهمتر، تبلیغ امامت و ولایت و فضائل امام علی (ع) است.
  وی افزود: امام زمان کسانی را که دور هم جمع می‌شوند و از امامت و ولایت ائمه صحبت می‌کنند و امر ائمه را احیا می‌کنند را دعا می‌کند.
  استاد حوزه و دانشگاه گفت: یکی از اسراری که در تبلیغ امامت امام علی وجود دارد که مردم آن زمان این را نفهمیدند و اکثریت مردم امروز این را نمی فهمند و تمام مردم دنیای استکبار دست به دست هم دادند تا نگذارند مردم این کلمه را بفهمند و آن این است که چرا بحث امام علی و اولاد علی سفارش شده برای اینکه مردم معرفت و آگاهی پیدا کنند که بین منصب و امامت و خلافت فاصله از زمین تا عرش است.
  حسینی اراکی با بیان اینکه امامت یک ریاضت و مسئولیت ظاهری نیست، تصریح کرد: امامت یک منصب صد در صد الهی و آسمانی و ملکوتی است.
  وی خاطرنشان کرد: امام کسی است که باید خدا انتخاب و پیامبر ابلاغش کند و ان کسی امام است که تمام فضائل پیامبر جز نبوت در وی باشد.


  استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: عصمت، رحمت، قدرت و همه و همه باید در جانشین پیامبر باشد و علی بهترین کس برای جانشینی بود.
  حسینی اراکی اظهار کرد: امامت چیزی نیست که مردم با درک و دانش خود به حقیقت آن برسند و امام تعیین کنند.
  وی افزود: مردم در تحقق امامت و جریان ولایت در جامعه نقش دارند و در تعیین امام مردم هیچ نقشی ندارند.
  استاد حوزه و دانشگاه گفت: ائمه برگزیده خداوند هستند و خداوند انها را با علمش به امامت رسانده است.
  حسینی اراکی تصریح کرد: یکی از فرق‌های بین رسول و امام این است که رسول وظیفه ابلاغ دارد در صورتی که امام وظیفه ندارد برود سراغ مردم بلکه مردم باید بروند دنبال امام و وی را بشناسند.
  وی با بیان اینکه امروزه یک نمادی از امامت و ولایت در جامعه خود به نام ولی فقیه داریم، خاطرنشان کرد: امروز اگر مردم از ولایت حمایت و دفاع نکنند خدای متعال همچنان که نعمت امیرمومنان را گرفت، ما را گرفتار داعش‌ها و کسانی خواهد کرد که از انسانیت بویی نبرده‌اند و گردن انسان‌ها را بااره موتوری می‌برند.
  استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: اسلام در خودسازی و اصلاح انسان ها به تکامل و سعادت، نخست یک مرکز جذب و جاذبه درست می کند مرکزی که از انسان ها دلبری می کند.
  حسینی اراکی با بیان اینکه همه چیز انسان بستگی به مرکز جاذبه دارد، افزود: ماهواره‌ها با شبکه‌های مبتذل خود در صدد جذب افراد هستند و برای خود یک مرکز جاذبه درست کرده اند.
  وی گفت: انسان‌ها باید آیات و نشانه های خداوند را بشناسند تا از مسیر درست الهی منحرف نشوند و بتوانند تزکیه نفس کنند.
  استاد حوزه و دانشگاه گفت: انسان‌ها برای اینکه بتوانند تزکیه نفس کنند اول باید چشم و دلشان به سمتی برود که نشانه‌ای از خدا باشد.
  حسینی اراکی با بیان اینکه تمام معارف دینی از مجاری ولایتند، تصریح کرد: کسی که می‌خواهد ولایت علی و اولاد علی را داشته باشد باید به دنبال تمام معارف دینی برود.
  وی با بیان اینکه اگر علی(ع) را دوست داشته باشیم، حقیقت علی را هیچگاه رها نمی کنیم، گفت: اگر ولایت در وجود کسی رسوخ کند از نظر عملی تبعیت از ائمه خواهد کرد و حلال و حرام را رعایت می کند.
  انتهای‌پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro