به شهرک‌های صنعتی آسیب‌دیده صومعه‌سرا وامی تعلق نگرفته است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۳ - ۱۶:۵۸

  کد خبر : 25541

  به شهرک‌های صنعتی آسیب‌دیده صومعه‌سرا وامی تعلق نگرفته است

  واران نیوز: فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان به شهرک‌های صنعتی این شهرستان در حادثه برف سال گذشته آسیب وارد شده، گفت: این آسیب‌ها همچنان باقی مانده است و هیچ وامی به آنها تعلق نگرفته است.

  به گزارش واران نیوز، غلام‌حسین رجبی ظهر امروز در جلسه کارگروه حمایت از استان گیلان اظهار کرد: سیل و برف سال گذشته آسیب‌های زیادی به این شهرستان و خسارت‌های‌جدی در بخش‌های مختلف به مردم وارد کرد.
  وی با بیان اینکه در حادثه سیل سال گذشته هیچ کمکی به این شهرستان صورت نگرفت، افزود: بسیاری از استخرهای پرورش ماهی این شهرستان به دلیل بدهی راکد مانده است و شکستن بازوهای این استخرها سبب شد که ماهی‌ها در آب‌های روان رها شوند و خسارت زیادی به صاحبان استخرها وارد شده که نتوانسته‌اند جبران کنند.
  فرماندار صومعه‌سرا گفت: در بخش مسکن و تجاری نانوایی‌ها و خواربارفروشی‌های این شهرستان بیش از ۱۹ میلیارد خسارت دیدند که با پیگیری‌های به عمل امده این میزان خسارت تامین اعتبار شده و در حال پرداخت است.
  رجبی با بیان اینکه تا کنون ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت شده، تصریح کرد: با توجه به فصل سرما پرونده‌های بخش‌های آسیب‌دیده از طریق بنیاد مسکن به صورت زنجیره‌ای به بانک‌ها ارائه شده ولی به دلیل زیاد بودن حجم کار و نیروی کار محدود این پرونده‌ها به کندی پیش می‌رود.
  وی خاطرنشان کرد: این موضوع می‌طلبد که سرپرست بانک‌های استان نظم ویژه‌ای برای این شهرستان داشته باشند تا متقاضیان بتوانند وام‌های خود را دریافت و در مقطع کنونی که فصل سرما است مشکلات خود را برطرف کنند.
  فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان به شهرک‌های صنعتی این شهرستان در حادثه برف سال گذشته آسیب وارد شده، تاکید کرد: این آسیب‌ها همچنان باقی مانده است و هیچ وامی به آنها تعلق نگرفته است.
  رجبی با بیان اینکه ۱۴ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف کشاورزی اعم از دامداری، پرورش مرغ، گلخانه و غیره خسارت وارد شده، اظهار کرد: با وجود مکاتبات عدیده‌ای که از طریق فرمانداری و جهادکشاورزی این شهرستان به استان شده، تا کنون هیچ کمکی در این بخش صورت نگرفته است.
  انتهای‌پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro