طرح ارتقاء افزایش ایمنی موتورسیکلت سواران در50روستای گیلان برگزار می شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۳۰ مهر ۹۳ - ۳:۳۲

  کد خبر : 25653

  طرح ارتقاء افزایش ایمنی موتورسیکلت سواران در۵۰روستای گیلان برگزار می شود

  مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان از اجرای طرح ارتقاء افزایش ایمنی موتورسیکلت سواران در ۵۰ روستای استان در سال جاری خبر داد.

  واران  نیوز: ‘ناصر آل محمدی’ عصر دوشنبه در همایش آموزش موتورسواران در صومعه سرا با بیان این مطلب گفت: این طرح در شش شهرستان گیلان اجرا می شود.

  وی افزود: از ابتدای طرح ایمنی موتور سواران در سال ۸۹ تاکنون، هشت هزار کلاه ایمنی که با استانداردهای روز دنیا طراحی شده، در اختیار موتورسواران قرار گرفته است.

  آل محمدی اجرای این طرح را در راستای نهادینه کردن فرهنگ استفاده ار کلاه ایمنی موثر دانست و گفت: از اجرای این طرح تاکنون در گیلان تصادفات مربوط به موتورسیکلت سواران که منجر به فوت یا ضربه مغزی شده اند، ۳۰ درصد کاهش یافته است.

  مدیر حمل و نقل و پایانه های غرب گیلان نیز گفت : باتوجه به اینکه آمار تصادفات در شهرستان صومعه سرا از درصد بالاتری برخوردار است، اجرای طرح افزایش ایمنی موتورسواران و عابران پیاده در این شهر آغاز شد .

  سید مرتضی عظیمی افزود: در این دوره یک روز در بقعه کسما بیش از صدنفر حضور داشتند و با مسائل ترافیکی و عواملی که در ایجاد تصادفات نقش دارند، آشنا شدند .

  وی ادامه داد: در این همایش علاوه بر آموزش تئوری بین موتورسوران؛ جزوات آموزشی ، دفترچه های ایمنی و آشنایی با علائم هشدار دهنده ترافیکی در راستای ارتقاء فرهنگ ترافیکی توزیع شد.

  در این همایش که با حضور فرماندار صومعه سرا برگزار شد، یکصد کلاه ایمنی به موتورسیکلت سواران این شهرستان اهدا شد

   

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro