دو تن و نیم چوب قاچاق در صومعه‌سرا کشف و ضبط شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۳۰ مهر ۹۳ - ۱۴:۴۳

  کد خبر : 25664

  دو تن و نیم چوب قاچاق در صومعه‌سرا کشف و ضبط شد

  واران نیوز: رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا از کشف و ضبط دو تن چوب قاچاق در بازرسی و کنترل یگان‌های حفاظت منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد.

  ابراهیم فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه دو تن و نیم چوب قاچاق توسط یگان‌های حفاظت منابع طبیعی این شهرستان در روستای سنگجوب کشف و ضبط شد، اظهار کرد: چوب قاچاق کشف شده از نوع درختان توسکا و لرگ به ابعاد یک متر و ۱۰ سانتی‌متر است.
  وی با بیان اینکه چوب‌های قاچاق برای اراضی ملی است، افزود: دو نفر متهم که نسبت به قطع و حمل درختان اقدام کرده بودند دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی در صومعه‌سرا کردند.
  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا گفت: طبق ماده ۴۲ و ۴۸ قانون حفاظت مراتع کشور قطع و حمل هرگونه درخت و چوب جرم محسوب شده و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.


  فرجی با بیان اینکه حفظ و نگهداری از جنگل‌ها توسط مسئولان و عموم مردم از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: همشهریان می‌توانند در صورت مشاهده قطع و حمل چوب با منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تماس حاصل کنند و نیروهای یگان حفاظت را برای حفظ و حراست از منابع طبیعی یاری دهند.
  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا خاطرنشان کرد: چوب سرمایه ملی کشور است و قطع اشجار و قاچاق آن موجب ضربه به اقتصاد کشور و سودجویی افراد متخلف می‌شود.


  انتهای‌پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro