مسئولان هیئات مذهبی برای مردم تغذیه فرهنگی تهیه کنند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲ آبان ۹۳ - ۱۴:۳۴

  کد خبر : 25684

  مسئولان هیئات مذهبی برای مردم تغذیه فرهنگی تهیه کنند

  واران نیوز: رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه مسئولان هیئت‌های مذهبی مسئولند که برای مردم محل خود تغذیه فرهنگی تهیه کنند، گفت: این تغذیه فرهنگی ممکن نمی شود مگر اینکه مساجد و منابر با روحانیون عجین شود.

  به گزارش واران نیوز، حجت‌الاسلام منوچهر احمدی‌پور، ظهر امروز در گردهمایی هیئت‌های مذهبی اظهار کرد: برای برگزاری مراسم اباعبدالله همه مردم دست به کار شده اند و شور حسینی در این شهرستان پیچیده است.
  وی با بیان اینکه خداوند به هر امتی بخواهد خیری برساند و عنایتی کند محبت امام حسین(ع) را در دلش قرار می دهد، افزود: انسانی که امر به معروف و نهی از منکر را احیا کند خدا وی را رحمت می کند.
  رئیس تبیلغات اسلامی صومعه سرا با اشاره به اینکه ماه محرم ماه پر عظمتی است، گفت: همه افراد خوب و بد در این ماه کنار هم جمع می‌شوند و مراسمات سوگواری اباعبدالله الحسین را به بهترین نحو برگزار می‌کنند.
  احمدی‌پور تصریح کرد: هیئت امنا باید از این فرصت استفاده کنند و نیروهای مذهبی بسازند و کسانی را تربیت کنند که عاشق اهل بیت باشند.
  وی خاطرنشان کرد: همه با هم باید مانند سال گذشته با اتفاق نظر یک ماه محرم تاثیرگذار در شهرستان برگزار کنیم که در ان شور همراه شعور باشد.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا با بیان اینکه امروز مردمان زیادی برای زیارت عتبات عالیات و اماکن مذهبی می‌روند، اظهار کرد: فرهنگ مذهبی در بین مردم نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده و علاقه مردم به اماکن مذهبی بیشتر شده است.
  احمدی‌پور با بیان اینکه مجالس عزاداری ،مذهبی و فرهنگی روز به روز در حال افزایش است، افزود: متاسفانه در مقابل این مراسمات، امار طلاق روز به روز در حال افزایش است.
  وی گفت: علت افزایش مراسمات مذهبی و در مقابل تعداد امار طلاق افزایش می‌یابد این است که عزاداری‌ها، زیارت‌ها و مراسمات مذهبی در نقطه شور قرار دارد و شعوری در مراسمات نیست.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) که اسلام را محرم و صفر زنده نگه می‌دارد، تصریح کرد: منظور امام(ره) محرم و صفری است که دو بال شور و شعور در ان باشد.
  احمدی‌پور خاطرنشان کرد: مسئولان هیئت‌های مذهبی مسئولند که برای مردم محل خود تغذیه فرهنگی تهیه کنند و این تغذیه فرهنگی ممکن نمی شود مگر اینکه مساجد و منابر با روحانیون عجین شود.
  وی با بیان اینکه مساجد باید زنده باشند، اظهار کرد: زنده بودن مساجد به گفتن احکام، گفتن سیره ابا عبدالله، از خودگذشتگی اباعبدالله در روز عاشورا و برپایی نماز جماعت است.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا با بیان اینکه بعضی از مداحان با خون امام حسین(ع) معامله می‌کنند، افزود: مردم وظیفه خود را خوب می‌دانند که باید به مداحان حق زحمه بدهند و لی اینکه مداحان در ماه محرم قرارداد امضا می کنند و مزد میلیونی دریافت می نمایند شایسته نیست.
  احمدی‌پور با بیان اینکه همه باید در حفظ امنیت تلاش کنند و اختلاط بین زن و مرد در دسته جات عزاداری دقت شود ، گفت: امسال نباید مانند مراسمات سال قبل شاهد اختلاط زن و مرد شویم و امام حسین برای امر به معروف و نهی از منکر به قیام عاشورا پرداخت و ما حداقل کارمان این است که در هیئت‌ها زن و مرد را جدا کنیم.
  وی با بیان اینکه در هفتمین روز محرم تجمع بزرگ عاشوراییان در این شهرستان برگزار می‌شود، تصریح کرد: ۱۵۶ روستا در شهرستان است و دهیاران و شوراها باید اهتمام ورزند و از هر روستا و بخش مردمان را با وسایل نقلیه به صومعه‌سرا بیاورند تا جمعیت انبوه داشته باشیم.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا خاطرنشان کرد: این تجمع عاشورایی به صورت پخش مستقیم از رسانه ملی و شبکه های خارجی پخش می شود و مداحان و هیئت امنا باید تلاش کنند که شخصیت فرهنگی و مذهبی این شهرستان با شکوه هر چه تمامتر نمایش داده شود.
  روحانیون اسلام واقعی را به مردم معرفی کنند
  احمدی‌پور با بیان اینکه روحانیون باید اسلام واقعی را به مردم معرفی کنند، اظهار کرد: پرچم داعش لااله الاالله دارد و پرچم ماهم دارد، روحانیون باید فرق بین این دو پرچم را برای مردم بگویند.
  وی افزود: مداحان از اشعاری که در مکتب ائمه نیست خودداری کنند و از وفاداری و شجاعت امام حسین و ابوالفضل(ع) بگویند.
  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا گفت: هیئت امنا از مداحانی استفاده کنند که وجهه اجتماعی داشته باشند و از خوانندگان مجالس عروسی برای مداحی در مجلس سوگواری اباعبدالله الحسین استفاده نکنند.
  احمدی پور تصریح کرد: تعامل و هماهنگی و وحدت رویه و هم افزایی بین هیئت های مذهبی، شوراها، روحانیون محل و همه با هم زیرنظر هم سوگواری ها را برگزار کنند.
  وی با بیان اینکه استفاده از هرگونه اشکال ائمه ممنوع است و از آلات موسیقی خودداری شود، خاطرنشان کرد: استفاده از زنجیرهای تیغ دار، قمه زنی و … برخورد قانونی می شود.
  پایان پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro