در عزاداری تحقق اهداف امام حسین(ع) برای مردم تبیین شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲ آبان ۹۳ - ۱۴:۳۴

  کد خبر : 25690

  در عزاداری تحقق اهداف امام حسین(ع) برای مردم تبیین شود

  واران‌نیوز: رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: در شیوه‌های عزاداری باید تحقق اهداف امام حسین(ع) برای مردم تبیین شود تا مردم دلیل قیام امام حسین(ع) را بدانند.

  به گزارش واران نیوز، حمیدرضا خصوصی ظهر امروز در گردهمایی هیئت امنای مساجد اظهار کرد: فلسفه قیام عاشورا جزئی نیست، که جلوه‌ای از دانشگاه وحدت افرینی و قرار گرفتن در مسیر دفاع از حق در استمرار تاریخ بنیان است.
  وی افزود: همه باید با بهره گیری از سخنان مقام معظم رهبری، مجتهدین و عالمان ربانی که امام حسین را بیش از ما شناخته اند تدبر ویژه ای کنیم.
  رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: در شیوه‌های عزاداری باید تحقق اهداف امام حسین(ع) برای مردم تبیین شود تا مردم دلیل قیام امام حسین(ع) را بدانند.
  خصوصی تصریح کرد: پرچم دار امام حسین علیه السلام باید یک انسان پاک و همواره به دنبال خود سازی باشد و اگر اینگونه رفتار شود آنگاه می توان نوجوانان و جوانان این مرز و بوم را تربیت حسینی دهند.
  وی خاطرنشان کرد: ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و یاران با وفای ایشان، بهترین فرصت در جهت تبیین ارزش های اسلامی در جامعه و نقش قیام عاشورا در پیشبرد اهداف والای انقلاب اسلامی است و باید از این فرصت مغتنم به درستی بهره جست .
  در ادامه اردشیر آقاجانی، فرمانده انتظامی صومعه سرا اظهار کرد: نیروی انتظامی این شهرستان در ماه محرم مانند همیشه ایام در برقراری امنیت جامعه تلاش می کند.
  وی با بیان اینکه مساله امنیت در جامعه نسبت به سنوات گذشته از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: به دلیل حضور مردم در ایام محرم در هیئت های مذهبی و مساجد و رخدادهای اخیر در کشورهای همسایه و تحرک گروه های مختلف تکفیری و داعش که قصد بر هم زدن مراسمات مذهبی را دارند ایجاد امنیت اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.


  فرمانده انتظامی صومعه سرا با بیان اینکه با وجود این افراد ایجاد اختلال در برنامه های مذهبی متصور می شود، گفت: دشمن هر چقدر کوچک باشد ولی باید ان را جدی گرفت.
  آقاجانی با اشاره به اینکه ایجاد امنیت فقط مختص به نیروی انتظامی نیست، تصریح کرد: همه افراد باید با اموزش و توجیه کامل و داشتن بازوبند، مشارکت در امنیت داشته باشند.
  وی با بیان اینکه انجام اعمال خرافی قمه زنی که خلاف شرع اسلامی و حرام است ممنوع می باشد، خاطرنشان کرد: از قمه زنی برای سواستفاده ابزاری مذهب تشیع است.
  فرمانده انتظامی صومعه سرا اظهار کرد: از انجام هرگونه عمل خرافی که دچار وهم در جامعه شود و باعث سواستفاده معاندین و رسانه های خارجی گردد، خودداری شود.
  آقاجانی با بیان اینکه از ابزارآلات موسیقی در عزاداری ها باید خودداری شود، افزود: رعایت حجاب اسلامی در هیئت ها تاکید می شود.
  وی گفت: هیئت های مذهبی هر منطقه، افرادی را که دارای حسن خلق هستند را به عنوان همیار محرم به پاسگاه‌های محل خود معرفی نمایند تا در صورت وجود مشکل از آنها استفاده شود.
  فرمانده انتظامی صومعه سرا با بیان اینکه حرکت دسته جات عزاداری از ساعت ۱۲ شب به بعد در خیابان ها ممنوع است، تصریح کرد: از ورود افراد و خودروهای ناشناخته به داخل هیئت های مذهبی جلویگری شود.
  آقاجانی خاطرنشان کرد: دسته جات عزاداری قبل حرکت با پاسگاه محل هماهنگی کنند و در هنگام حرکت در خیابان های اصلی از چراغ‌های گردان استفاده کنند.
  پایان پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro