فرهنگ عاشورا، سرمشقی برای دین اسلام است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲ آبان ۹۳ - ۱۶:۰۹

  کد خبر : 25695

  فرهنگ عاشورا، سرمشقی برای دین اسلام است

  واران نیوز: امام جمعه موقت صومعه‌سرا با بیان اینکه فرهنگ عاشورا، سرمشقی برای دین اسلام است، گفت: این فرهنگ باید بین مردم تبیین و نهادینه شود.

  به گزارش واران نیوز، حجت‌الاسلام محمد رستگار،ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی این شهرستان اظهار کرد: عمل ما باید هماهنگ با تقوا باشد تا مورد رضایت پروردگار قرار بگیرد.
  وی با بیان اینکه رسالت پیامبر(ص) با امر خداوند بوده است، افزود: امر و نهی پیامبر، امر و نهی الهی است و همه باید برای رستگار شدن از آن پیروی کنیم.
  امام جمعه موقت صومعه‌سرا با بیان اینکه از اهداف مهم پیامبران تزکیه و تقوا است، گفت: پیامبران مردم را به رها ساختن از پلیدی‌های نفسانی فرا می‌خواندند تا انسان‌ها درون خود را اصلاح کنند.
  رستگار با بیان اینکه تقوا باید در راس امور مومنان و مسلمانان قرار بگیرد، تصریح کرد: تقوای الهی باید مورد توجه همه مسلمانان قرار گیرد و در تقوای الهی موضوع سعادت وجود دارد.
  امر به معروف ضامن برپایی همه واجبات است
  وی با بیان اینکه همزمان با اغاز محرم هفته امر به معروف و نهی از منکر آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: مسلمانان باید در درجه اول معروف و منکر را بشناسند و نسبت به آن توجه ویژه‌ای کنند.
  امام جمعه موقت صومعه‌سرا با بیان اینکه امر به معروف ضامن برپایی همه واجبات است، اظهار کرد: این سخن امام (ره) که محرم و صفر اسلام را زنده نگه می‌دارد بیانگر ویژگی شهادت امام حسین(ع) است.
  رستگار با بیان اینکه امام حسین(ع) یک شخصیت جهانی است و آینده را می‌دیدند، افزود: امروزه دین و حلال و حرام با هم مختلط شده و کلام امام حسین در روز عاشورا این بود که من می‌خواهم از دین جدم محافظت کنم ای شمشیرها من را از بین ببرید.
  وی با بیان اینکه فرهنگ عاشورا، سرمشقی برای دین اسلام است، گفت: این فرهنگ باید بین مردم تبیین و نهادینه شود.
  امام جمعه موقت صومعه‌سرا تصریح کرد: مجالس‌هایی که در محرم و صفر امام(ره) و مقام معظم رهبری در مشهد و قم و…داشتند روحانی محور بود.
  روحانیون نباید در حاشیه قرار بگیرند
  رستگار با بیان اینکه متاسفانه امروز در مجالس عزادارای به مداح بیشتر از روحانی بها می‌دهند، خاطرنشان کرد: روحانی نباید در حاشیه قرار بگیرد و همه مساجد باید دارای روحانی باشند.
  وی با بیان اینکه مساجد نباید تهی از روحانی باشد، اظهار کرد: مردم باید حقوق روحانیون را تهیه کنند و از انها درباره مسائل روز و شرعی و… استفاده مثبت نمایند.
  امام جمعه موقت صومعه‌سرا با بیان اینکه آیت‌الله مهدوی کنی عالمی بود که کسی نمی‌تواند جایش را پر کند، افزود: ثبات و ایستادگی در راه حق، اعتدال در حین شجاعت و صداقت بیان، مقابله با سکولاریسم، ارتباط و تربیت نیروی جوان و خالص، در خط امام بودن و عدم دنیا طلبی از خصایص اخلاقی و رفتاری ایشان بود.
  رستگار به پنج‌شنبه ۸ آبان روز شهادت حسین فهمیده اشاره کرد و گفت: محمدحسین فهمیده سیدالشهدای دانش‌اموز مملکت ما است.
  وی به سخن امام راحل درباره حسین فهمیده اشاره و تصریح کرد: رهبر ما طفل ۱۳ ساله‌ای است که با قلب کوچک خود که قلبش از صدها زبان و قلم مابزرگتر است، با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و شربت شهادت را نوشید.
  پایان پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro