آغازبرداشت سویا از 70 هکتار از اراضی صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۳ آبان ۹۳ - ۲۰:۰۵

  کد خبر : 25715

  آغازبرداشت سویا از ۷۰ هکتار از اراضی صومعه‌سرا

  واران نیوز:مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه سویا یک نوع دانه روغنی است، گفت: برداشت سویا از ۷۰ هکتار از اراضی این شهرستان آغاز شده است.

  احمد پادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار واران‌نیوز اظهار کرد: به منظور استفاده بهینه از توانمندی‌ها و استعدادهای اراضی کشاورزی در سال جاری حدود ۷۰ هکتار از اراضی مستعد بخش کشاورزی این شهرستان به کشت سویا توسط کشاورزان تعلق گرفت.
  وی با بیان اینکه برداشت سویا از ۷۰ هکتار اراضی صومعه سرا آغاز شده است، افزود: پیش بینی می شود از این میزان اراضی ۱۴۰ تن دانه روغنی سویا برداشت شود که ارزش ریالی ان حدود ۴۰۰ میلیون تومان است.
  مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا گفت: این محصول برای استحصال روغن به کارخانجات روغن‌کشی استان و استان های دیگر انتقال پیدا می کند.
  پادیاب با اشاره به کمبود آبی که در سال‌های آینده پیش رو است، تصریح کرد: مدیریت جهاد کشاورزی در حال مطالعه است که بتواند در برنامه‌های خود تغییر الگوی کشت را قرار دهد.
  وی خاطرنشان کرد: : در صدد هستند تا بعضی از محصولاتی که توناژ بالایی داشته و درآمدزایی خوبی برای کشاورزان در طول دوره رشدی کوتاهی دارند در آینده جایگزین برنج در مناطقی که با مشکل کمبود آب مواجه هستند، شود.
  انتهای‌پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro