مراسم‌های سوگواری اباعبدالله(ع) در راستای ارتقای معرفت دینی مردم باشد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۶ آبان ۹۳ - ۱۶:۰۶

  کد خبر : 25741

  مراسم‌های سوگواری اباعبدالله(ع) در راستای ارتقای معرفت دینی مردم باشد

  واران‌نیوز:امام جمعه صومعه سرا با اشاره به اینکه عاشورا یک واقعه سرشار از پیام است که این پیام ها باید در مجالس عزاداری سید الشهدا (ع) به مردم به ویژه جوانان و نوجوانان انتقال داده شود، گفت: مراسم‌های سوگواری اباعبدالله باید در راستای ارتقای معرفت دینی مردم باشد.

  حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز،ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام محرم و شهادت اباعبدالله الحسین اظهار کرد: امام حسین(ع) ویاران باوفایش با هدف گسترش و ترویج اسلام در جهان، جلوی ظلم و ستم ایستادند و عدالت را گسترش دادند.
  وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با تاسی از نهضت و قیام عاشورا توانست در برابر جنگ سخت دشمنان پیروز شود، افزود: امروزه هم تمام مسلمانان باید با الگوگیری از قیام عاشورا دربرابر توطئه‌های دشمنان اسلام ایستادگی کنند.
  امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه قیام عاشورایی امام حسین(ع) سبب از بین رفتن ظلم و ستم سران حکومتی یزیدیان و سبب بیداری جهان اسلامی در آن زمان شد، گفت: تاثیرگذاری این قیام در سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی با رهبریت امام خمینی(ره) که سبب از بین رفتن طاغوتیان شد خود را نشان داد.
  صدیقی تصریح کرد: پیام بزرگ حماسه عاشورا در تحقق امر به معروف و نهی از منکر و مقابله با ظلم و جور جاودانه است و همه باید این فریضه را انجام دهند تا اسلام برای همیشه جاودانه بماند.
  وی با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم تا پیام نهضت عاشورا و کربلای حسینی در جهان فراگیر شود، خاطرنشان کرد: ما باید درک درستی از واقعه عاشورا داشته باشیم و این پیام را روش زندگی خود قرار دهیم.
  امام جمعه صومعه سرا با اشاره به اینکه عاشورا یک واقعه سرشار از پیام است که این پیام ها باید در مجالس عزاداری سید الشهدا (ع) به مردم به ویژه جوانان و نوجوانان انتقال داده شود،افزود: مراسم‌های سوگواری اباعبدالله باید در راستای ارتقای معرفت دینی مردم باشد.
  صدیقی با بیان اینکه ترویج امر به معروف و نهی از منکر و احیای ارزش‌های اسلام و قران از مهم‌ترین پیام‌های قیام عاشورا است، اظهار کرد: حیات و ماندگاری دین اسلام از قیام عاشورا است و ما باید ادامه دهنده این راه باشیم.
  پایان پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro