فلسفه نهضت عاشورا به طور صحیح و دقیق تبیین شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۷ آبان ۹۳ - ۲۲:۰۲

  کد خبر : 25760

  فلسفه نهضت عاشورا به طور صحیح و دقیق تبیین شود

  واران نیوز: رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا گفت: باید فلسفه نهضت عاشورا به طور دقیق و صحیح برای نسل جوان تبیین شود.

  به گزارش واران نیوز، سیدمحمود رزمگیر ظهرامروز در نشست با خبرنگاران در راستای برنامه‌های ماه محرم و ۱۳ آبان اظهار کرد: باید فلسفه نهضت عاشورا به طور دقیق و صحیح برای نسل جوان تبیین شود.
  وی با بیان اینکه شخصیت بزرگی همچون ابوالفضل(ع) که مظهر وفاداری است باید برای مردم روشن شود، افزود: آن حضرت تا لحظه اخر عمر خود به امام حسین(ع) پایدار ماند و عشق به ولایت در وجود وی و یاران باوفایش سرشار بود.
  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه عاشورا مدرسه بزرگی است که صف‌ها را مشخص کرد، گفت: آنچه که ماندگار است باید با هنر آغشته شود که عاشورا یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین نمایش‌های تاریخ است که بر صحنه روزگار رفت.
  رزمگیر تصریح کرد: بازیگران روز عاشورا از کودک شش ماهه تا نوجوان، جوان و مسن بودند که عاشورا را برای همیشه در تاریخ اسلام زنده نگه داشتند.
  وی با بیان اینکه در واقعه عاشورا حضرت زینب به عنوان یک خبرنگار بود که رسالت خود را به خوبی انجام داد، خاطرنشان کرد: اگر وجود ایشان نبود رسالت خبرنگاری هم در ان روز معنای دیگری پیدا می‌کرد و پیام عاشورا توسط حضرت زینب در تمام جهان پیچید.
  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه در مدرسه حسین صف‌ها مشخص بود، اظهار کرد: عزت در برابر ذلت، نور در برابر ظلمت، بصیرت در برابر حقارت و محبت در برابر رذیلت و … بود که صف‌ها را از هم جدا و مشخص می‌کرد.
  رزمگیر با بیان اینکه یکی از پیام‌های ماه محرم این است که بنده خدا باشیم، افزود: اگر اسیر پول و مقام شویم کار سخت می‌شود و نمی‌توان بندگی خدا را به خوبی کرد.
  وی گفت: ماه محرم ماهی است که انسان‌ها می‌توانند در تاریکی شب‌های مساجد به عزتمندی شرافت امام حسین(ع) با خدای خود خلوت کنند و زنگارها را از دل بریزند.
  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا تصریح کرد: شب‌های محرم فرصت مناسبی است که امام حسین(ع) با ریختن خون خود چراغی را برای همیشه در تاریخ روشن کرده است.
  رزمگیر با بیان اینکه مشق امام حسین(ع) ماندگار شد، خاطرنشان کرد: ایشان مشق انسانیت خود را باخون خود نوشت و خون ماندگار است.
  وی در ادامه به ۱۳ آبان اشاره و اظهار کرد: این واقعه در نوع خود جالب است که در سه مرحله از سه سال متفاوت در یک روز حادثه‌ساز شد.
  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا افزود: تبعید حضرت امام خمینی (ره)، کشتار دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، سه واقعه مهم تاریخی است که هیچگاه از ذهن مردم پاک نمی شود.
  رزمگیر با بیان اینکه ۱۳ آبان امسال که مقارن با روز عاشورا شده است، گفت: دانشجویان مسلمان و متعهد ایرانی در آن روز پرچمدار حرکتی شدند که تحولی بزرگ را در پی داشت و امروز هم دانشجویان و دانش‌اموزان باید ادامه دهنده راه انان باشند.
  پایان پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro