امام حسین(ع) برای پیاده شدن دین خدا در جامعه قیام کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۹ آبان ۹۳ - ۱۶:۲۰

  کد خبر : 25840

  امام حسین(ع) برای پیاده شدن دین خدا در جامعه قیام کرد

  واران نیوز: نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام حسین (ع) مظهر غیرت الهی است، گفت: حسین بن علی(ع) کشته شدن همراهان خود را می‌دانست اما برای پیاده شدن دین خدا در جامعه قیام کرد.

  به گزارش واران‌نیوز،آیت‌الله رضا رمضانی، شامگاه پنج‌شنبه(۸آبان) در مسجد امام حسین(ع) این شهرستان اظهار کرد: ما باید راهمان را در مجالس امام حسین(ع) بشناسیم و با امام (ع) بیعت کنیم.
  وی با بیان اینکه باید محبت خود را نسبت به امام حسین(ع) بیشتر کنیم، افزود: در مجالس عزاداری باید پیام‌های عاشوری را دریافت و در زندگی خود پیاده کنیم.
  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه داستان عاشورا فقط مختص به زمانه خود نیست، گفت: بشر و انسان‌ها با شرایط مختلف مواجه که مسائلی تلخ و نگران‌کننده است مواجه می‌شوندو باید انها را به نوعی اصلاح کنند.
  رمضانی با بیان اینکه وقتی در جامعه‌ای مردم به دین توجه ندارند، و مردم به دنبال باطل هستند و به دنبال مسائلی هستند که درشان مومن نیست، تصریح کرد: مومن باید وظیفه خود را به درستی بشناسد و در این نوع مجالس باید وظایف خود را به درستی بشناسیم و تشخیص دهیم.
  وی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) از ظلم ستم و از اینکه در جامعه‌ای بی‌مهری نسبت به دین خدا باشد و مردم به دنبال امر به معروف و نهی از منکر و … نیستند رنج می‌برد.
  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: دین کمرنگ شده و مردم دین را فقط بر زبان خود به کار می‌برند و ادعای دینداری می‌کنند.
  وی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام حسین (ع) مظهر غیرت الهی است، گفت: حسین بن علی(ع) کشته شدن همراهان خود را می‌دانست اما برای پیاده شدن دین خدا در جامعه قیام کرد.
  رمضانی با بیان اینکه کسانی که عاشق امام حسین(ع) هستند در مجالس امام (ع) شرکت می‌کنند باید انس با نماز داشته باشند، افزود: امام حسین(ع) نماز، استغفار و دعا را دوست دارد و همه این کارها عاشورایی است.
  وی با بیان اینکه اگر خود را از پیروان واقعی حسین بن علی(ع) می‌دانیم لازمه‌اش شناخت امام(ع) است، گفت: اگر شناختمان نسبت به امام حسین(ع) درست باشد دیگر منحرف نمی‌شویم.
  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نادانی را باید از خود دور کنیم و بفهمیم که کجایی هستیم و به کجا خواهیم رفت.
  رمضانی با بیان اینکه جوانان باید قصه پر غصه حضرت قاسم، عبدلله بن حسن و .. را که در مکتب امام حسین(ع) نشسته را مطالعه کنند، خاطرنشان کرد: خود خدا باید معلم ما باشد و نور را به ما یاد دهد.
  وی اظهار کرد: در زیارت اربعین وارد شده که امام حسین(ع) کشته شده که جهالت و سرگردانی از بین برود و همه خود را به مکتب حسین(ع) که رسیدن به مکتب شناخت راه است برسانیم.
  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: خودسازی، دیگرسازی و زمینه‌سازی از مراحل ظهور امام زمان(عج) است و انسان‌ها باید با قران انس داشته باشند.
  رمضانی گفت: قران کتاب زندگی است و اگر انسان‌ها نگاه عمیق به این کتاب داشته باشند یقینا در زندگی سعادتمند خواهند شد.
  پایان پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro