سوگواره "بصیرت عاشورایی" در 11 بقاع شاخص صومعه‌سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۵ آبان ۹۳ - ۵:۳۴

  کد خبر : 25990

  سوگواره “بصیرت عاشورایی” در ۱۱ بقاع شاخص صومعه‌سرا برگزار شد

  واران نیوز: رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا با بیان اینکه سوگواره “بصیرت عاشورایی” در یازده بقاع متبرکه و شاخص این شهرستان برگزار شد، گفت: این سوگواره با حضور بیش از ۵۰ هیئت مذهبی در صحن حرم امامزادگان برگزار گردید.

  عزیز خادم‌شریف در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز اظهار کرد: در دهه نخست ماه محرم امسال طرح بصیرت عاشورایی در ۱۱ امامزاده و بقعه متبرکه شاخص این شهرستان اجرا شد.
  وی افزود: سوگواره “بصیرت عاشورایی” با تجمع پرشور و باشکوه عزاداران و با سر دادن شعارهای “هیهات من ذله”،”لبیک یاحسین”، با حضور بیش از ۵۰ هیئت عزاداری در بقاع متبرکه و صحن حرم امامزادگان شاخص این شهرستان برگزار گردید.
  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا گفت: این طرح با هدف اجرای منسجم نیات واقفان مرتبط با موضوع روضه خوانی ، تعزیه داری و اطعام عزاداران حسینی که تعدادی از موقوفات را شامل می شوند، برگزار شد.
  خادم شریف با بیان اینکه برگزاری چنین برنامه‌هایی در ایام محرم و صفر سبب شناخت بیشتر ما نسبت به ائمه(ع) می‌شود، تصریح کرد: این برنامه‌ها فرصتی ایجاد می‌کنند که با الگوگرفتن از اهل بیت(ع)، رفتار و کردارمان را در راستای اهداف انان به کار گیریم.
  وی خاطرنشان کرد:در طول این ایام، اوقاف این شهرستان تمام تلاش خود را برای اجرای دقیق نیات منطبق با عزاداری حضرت امام حسین(ع) و شهدای کربلا، به کار بسته است.

  برگزاری همایش “رهروان زینبی” در ۱۱ بقاع متبرکه شاخص صومعه‌سرا
  عزیز خادم شریف، اظهار کرد: همایش رهروان زینبی از برنامه‌های مهم اوقاف در ماه محرم است که ۱۲ محرم در یازده بقاع متبرکه شاخص این شهرستان برگزار می‌شود.
  وی با بیان اینکه این همایش با تجمع بزرگ بانوان صومعه‌سرایی در امامزادگان برگزار می‌شود، افزود: تبیین سیره و شخصیت حضرت زینب(س)، تشریح خطبه ایشان در کوفه، قرائت میثاق نامه بانوان که برگرفته از مبانی و اهداف نهضت حسینی است، مداحی در رثای سرور و سالار شهیدان در جوارامامزادگان و بقاع متبرکه از مهم‎ترین برنامه‎های همایش رهروان زینبی می‌باشد.
  رئیس اوقاف و امورخیریه صومعه‌سرا با بیان اینکه تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگ از اهداف این برنامه‌ها است،گفت: ترویج فرهنگ عاشورایی، الگوگیری از صبر و فداکاری حضرت زینب(س) برای بانوان از اهداف همایش “رهروان زینبی” است.
  خادم شریف تصریح کرد: در این همایش بانوان صومعه‌سرایی شعار “لبیک یا زینب” را سر خواهند داد.

  پایان پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro