امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Thursday, 19 May , 2022
امروز : پنج شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱ - 18 شوال 1443
شناسه خبر : 2604
  پرینتخانه » اخبار صومعه سرا تاریخ انتشار : 04 نوامبر 2012 - 1:03 |

تداوم حیات یک جامعه مستلزم حمایت از صاحبان فکر و اندیشه است

نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تداوم حیات یک جامعه باید از صاحبان فکر و اندیشه حمایت و بهره برداری لازم صورت گیرد. حمیدرضا خصوصی ثانی در گفتگو با خبرنگار مهر بر ضرورت برنامه ریزی با هدف حمایت و دفاع از ” سرمایه های انسانی ” تاکید کرد و افزود: […]

تداوم حیات یک جامعه مستلزم حمایت از صاحبان فکر و اندیشه است

نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تداوم حیات یک جامعه باید از صاحبان فکر و اندیشه حمایت و بهره برداری لازم صورت گیرد.

حمیدرضا خصوصی ثانی در گفتگو با خبرنگار مهر بر ضرورت برنامه ریزی با هدف حمایت و دفاع از ” سرمایه های انسانی ” تاکید کرد و افزود: رویکرد فناوری، دستیابی به توسعه و ثروت اقتصادی و ملی است.

وی اظهارداشت: موفقیت در عرصه اقتصاد جهانی نیازمند توسعه‌‌ فناوریست امروزه با روند سریع توسعه علوم و تکنولوژی، دست روی دست گذاشتن و اکتفا کردن به یافته ‌های قبلی علوم و تولید اقتصادی به روش‌ های قدیمی کشور را گامهای بسیاری‌ به عقب می‌ راند و از رقابت و تبادل اطلاعات و علوم با دیگران‌ باز می ‌دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در رویکرد به توسعه‌ نوآوری، بهره‌ گیری از نتایج تحقیقات بخش دانشگاهی‌ و تجاری‌ سازی آنها از اولویتهای مهم محسوب می شود.

وی افزود: با توجه به ماهیت‌ فرآیند نوآوری، دستیابی به این اولویتها نیازمند شناخت بیشتری از شرایط زمینه ‌ساز برای بروز و ظهور این‌ گونه نوآوری ها و تمهید مقدمات لازم برای‌ شکل‌ گیری آنهاست.

خصوصی ثانی اظهارداشت: با اهمیت یافتن نقش تولید، اشاعه و کاربرد دانش و فناوری در تسریع‌ روند توسعه اقتصادی کشورها بخش دانشگاهی کشور به عنوان پایگاه‌ اصلی تولید و اشاعه دانش در چالش ایفای مسئولیتهای جدیدتری در نظام ملی نوآوری قرار گرفته است.

وی یادآورشد: در همین ارتباط تجاری ‌سازی نتایج‌ تحقیقات و کارآفرینی دانشگاهی ماموریتهای جدیدی هستند که‌ انتظار می ‌رود در این برهه از زمان دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی بطور کارآمدتری در این عرصه‌ها ظاهر و نقش و مسئولیت خود را در تقویت و توانمندسازی نظام ملی نوآوری ایفا کنند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.