فرهنگ‌سازی در کاهش حوادث رانندگی اثرگذار است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۸ آبان ۹۳ - ۲:۳۷

  کد خبر : 26054

  فرهنگ‌سازی در کاهش حوادث رانندگی اثرگذار است

  واران نیوز:معاون فرماندار صومعه‌سرا گفت: ضرورت‌های فرهنگ‌سازی در بحث کاهش سوانح و حواث رانندگی بسیار اثرگذار است سعی و تلاش می‌شود برنامه‌ریزی‌های لازم در این راستا داشته باشیم.

  به گزارش واران نیوز،محمد مهدی مظفری، صبح امروز در جلسه شورای ترافیک اظهار کرد: از همه مسئولان مربوطه به دلیل اقدامات و تلاش‌های خوبی که در برگزاری مراسمات ایام محرم کشیدند تشکر می‌کند.
  و با بیان اینکه ضرورت تشکیل این جلسه به دلیل این است که از ۱۴ تا ۲۵ آبان به عنوان دهه ایمنی حمل و نقل تعیین شده، افزود: ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی و ۲۵ آبان روز جهانی یادمان قربانیان جاده‌ای است.
  معاون فرماندار صومعه‌سرا گفت: ضرورت‌های فرهنگ‌سازی در بحث کاهش سوانح و حواث رانندگی بسیار اثرگذار است سعی و تلاش می‌شود برنامه‌ریزی‌های لازم در این راستا داشته باشیم.
  در ادامه سید مرتضی عظیمی، رئیس حمل و نقل پایانه‌های غرب گیلان تصریح کرد: چهار میلیارد اعتبار در بخش جرایم رانندگی برای استان وصول شده است که این اعتبار برای ۱۶ شهرستان تقسیم می‌شود.
  وی با بیان اینکه با حذف نقاط حادثه خیز می‌توان حوادث را کاهش داد، خاطرنشان کرد: این بخش را باید به دو صورت درون شهری و برون شهری مورد بررسی قرار داد.
  رئیس حمل و نقل پایانه های غرب گیلان با اشاره به هفته ایمنی حمل و نقل اظهار کرد: رژه خودرویی عمومی به عنوان سفر سالم در سطح شهر، جمعیت طرفدارای ایمنی راه‌ها، روز ایمنی با موتورسیکلت، سخنرانی در نماز جمعه دربحث هفته ایمنی از جمله برنامه های این هفته است.
  عظیمی افزود: ایجاد حساسیت عمومی بین آحاد مردم جامعه در خصوص حوادث مربوط به موتورسواران و عابران پیاده، آموزش به مردم در نقاط پرتردد، ارسال پیامک انبوه در راستای آموزش ایمنی موتورسواران و عابران، ضرورت استفاده از کلاه های ایمنی، اطلاع رسانی نقش خانواده ها در کنترل فرزندان در راستای ایمنی، توزیع کلاه ایمنی رایگان در کاروان موتورسواران و رژه خودرویی موتور سواران از دیگر برنامه های هفته ایمنی حمل و نقل است.
  وی گفت: توصیه به موتور سواران برای استفاده کردن از لباس‌های روشن در شب، توسعه به عابرین پیاده حاشیه راه ها استفاده از لباس روشن، ایمن سازی معابر و اصلاح نقاط حادثه خیز درون شهری توسط شهرداران، نصب علائم راهنمایی و رانندگی ایمنی در محل موردنیاز، آشکار سازی نقاط حادثه خیز و نصب علائم هشدار دهنده و استفاده از ظرفیت‌ها در خصوص اطلاع رسانی از دیگر برنامه های این هفته است.
  رئیس حمل ونقل پایانه های غرب گیلان تصریح کرد: احترام به قانون رعایت حقوق دیگران مانع حوادث رانندگی می‌شود و ما باید این امر را مدنظر داشته باشیم.
  پایان پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro