برای نهادینه شدن فرهنگی در جامعه باید از مدارس شروع کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۸ آبان ۹۳ - ۱۶:۵۴

  کد خبر : 26100

  برای نهادینه شدن فرهنگی در جامعه باید از مدارس شروع کرد

  واران نیوز:مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه امروزه همه دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که در صورت نهادینه کردن فرهنگی، باید آن را از مدارس و دانش‌اموزان آغاز کرد، گفت: بسیاری از آموزش‌هایی که باید در جامعه نهادینه شود و جان تازه‌ای بگیرد از مدارس است.

  به گزارش واران نیوز، مهدی حاجتی، عصر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: آموزش و پرورش باید خود را مرتبا در قبال شورای آموزشی مسئول بداند.
  وی با بیان اینکه در استان گیلان بسیاری از معضلات و مشکلات در شورای آموزش و پرورش حل می‌گردد، افزود: در تمام جلسات شورای آموزش و پرورش گیلان، استاندار حضور دارد.
  مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه امروزه همه دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که در صورت نهادینه کردن فرهنگی، باید آن را از مدارس و دانش‌اموزان آغاز کرد، گفت: بسیاری از آموزش‌هایی که باید در جامعه نهادینه شود و جان تازه‌ای بگیرد از مدارس است.
  حاجتی با بیان اینکه آموزش‌ها در درازمدت نتیجه می‌دهد، تصریح کرد: ما یک ظرفیت بالقوه نیروی انسانی به نام دانش‌اموزان داریم که می‌توان بهترین فرهنگ‌سازی‌های جامعه را از آنها شروع کرد.
  وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که آموزش و پرورش یک دستگاه مولد تولید نیروی انسانی است، خاطرنشان کرد: از ظرفیت آموزش‌وپرورش باید به درستی استفاده شود زیرا تجلی توسعه مشارکتی در این نهاد است.
  مدیر کل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه سند تحول بنیادین نوع ماموریت دستگاه آموزش و پرورش را تعریف می‌کند، اظهار کرد: آموزش و پرورش باید از مدرسه‌ای که کانون عرضه خدمات تربیتی است درست استفاده کند.
  حاجتی افزود: هر مسئله‌ای مانند دفاع از ارزش‌های دفاع مقدس و اعتقادات، دفاع از ارزش‌های دینی و …. را بخواهیم مطرح کنیم همه این مسائل در مدارس شکل می‌گیرد.
  وی با بیان اینکه روش‌های عملی به مسائل عینیت می‌بخشند، گفت: ظرفیت شورای آموزش و پرورش کمک بسیار زیادی به این نهاد می‌کند و کسانی که در عرصه تعلیم و تربیت صاحب نظرند آن ماموریت سند تحول بنیادین و نقش آموزش و پرورش را در جامعه نهادینه کنند.
  مدیر کل آموزش وپرورش گیلان با بیان اینکه این نهاد کار را خوب شروع کرده و موفقیت‌های بسیار زیادی در سطح استان داشته‌اند، تصریح کرد: گیلان در بخش علمی رتبه‌های خوبی در سطح کشور کسب کرده است.
  حاجتی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی آموزش و پرورش مطلوب نسیت، خاطرنشان کرد: همه ظرفیت‌ها باید به کمک آموزش‌وپرورش بیایند و امروزه بسیاری از این نهادها مانند استانداری به کمک این نهاد آمده اند.
  وی با بیان اینکه استانداری در طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش‌اموزان در تابستان امسال کمک شایان توجه‌ای کرد، اظهار کرد: شش نفر از دانش‌اموزان گیلانی در کنکور امسال رتبه یک رقمی، ۳۰ نفر رتبه دو رقمی و دویست نفر رتبه زیر هزار را کسب کردند.

  در ادامه رئیس اموزش و پرورش صومعه سرا اظهار کرد: معلمی شغل انبیاست و خداوند به قلم ، ابزار معلم قسم یاد کرده است.
  وی با بیان اینکه مدیر کل آموزش و پرورش سکان‌دار و ناخدای معلمان است، افزود: این مسئولیت افتخاری است که خداوند نصیب وی کرده است.
  رئیس آموزش و پرورش صومعه سرا با بیان اینکه در یکسال اخیر کارهای مثبتی در سطح شهرستان انجام گرفته است، گفت: افتتاح چهار مدرسه با اعتبار بالای پنج میلیارد تومان را در این شهرستان داشته اند.
  آلیانی تصریح کرد: مجتمع ریحانه النبی اباتر با اعتبار هزینه شده یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، مدرسه نرجس صومعه‌سرا با اعتبار یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، مدرسه عون با ارزش یک میلیارد تومان، مدرسه سارا کسما با اعتبار بالای یک میلیارد تومان از جمله مدارس ساخته و افتتاح شده این شهرستان است.
  وی با بیان اینکه هفت مدرسه این شهرستان باید مقاوم سازی شود، خاطرنشان کرد: این مدارس بالای ۲۰۰ تا سیصد میلیون تومان اعتبار نیاز دارند.
  رئیس آموزش و پرورش صومعه‌سرا با بیان اینکه ۴۰ مدرسه این شهرستان هوشمند سازی شده است، اظهار کرد: از هر مدرسه یک مدیر، معلم و دانش‌اموز در اواخر شهریورماه امسال کلاس‌های آموزشی مدارس هوشمند را گذرانده‌اند.
  آلیانی افزود: سی مدرسه صومعه‌سرا شوفاژکاری شده که برای هر کدام از این مدارس بالای ۳۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
  وی با بیان اینکه به کمک خیرین برای بیش از ۴۰۰ دانش‌اموز بی‌بضاعت لوازم التحریم تامین کرده اند، گفت: مرحله دوم راهیان نور دانش‌اموزان دختر با ۱۲ دستگاه اتوبوس را در دستور کار دارند که انتظار همکاری نهادهای دیگر با آموزش و پرورش را خواستار است.
  پایان پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro