مسجد خواستگاه بسیج در انقلاب اسلامی است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۳ - ۴:۲۲

  کد خبر : 26209

  مسجد خواستگاه بسیج در انقلاب اسلامی است

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا با بیان اینکه مسجد از جایگاهای ویژه و خواستگاه بسیج در انقلاب اسلامی است، گفت: …

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا با بیان اینکه مسجد از جایگاهای ویژه و خواستگاه بسیج در انقلاب اسلامی است، گفت: بسیج و مسجد دو عنصر مهم در مقابل تهدیدها و آسیب های دشمنان هستند.

  به گزارش واران نیوز،سرهنگ کیا عاشوری، امروز در همایش مشترک ائمه جماعات، هیات امنای مساجد و فرماندهان حوزه ها و پاسگاه های مقاومت بسیج ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا اظهار کرد: ائمه جماعات تاثیرگذار در مقابل هجمه های دشمن هستند.

  وی با بیان اینکه مسجد از جایگاهای ویژه و خواستگاه بسیج در انقلاب اسلامی است، افزود: بسیج و مسجد دو عنصر مهم در مقابل تهدیدها و آسیب های دشمنان هستند.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا گفت: همگرایی بین مجموعه هیئت امنای مساجد، ائمه جماعات وفرماندهان پایگاه ها می تواند جایگاه رفیع مسجد را ارتقا دهد.

  عاشوری تصریح کرد: تجربه نشان داده که بعضی از سازمان ها که زمان آنها را در بر می گیرد دستخوش آسیب هایی می شوند که اینگونه جلسات سبب می شود بسیج روز به روز با کمک ائمه جماعات و هیئت امنا توانمندتر شود.

  وی افزود: فرماندهان پایگاه ها با ائمه جماعات تعامل داشته باشند و اهداف بسیج که حفظ انقلاب و دستاوردهای آن است را به منصح ظهور برسانند.

  وی با بیان اینکه سازمان بسیج مستضعفین جز سازمان‌های منحصر به فرد است، خاطرنشان کرد: تنها از نگاه ویژه امام راحل و مقام معظم رهبری می‌شود جایگاه و اهمیت بسیج را درک کرد.

  عاشوری تصریح کرد: حضرت امام با نوع تجربه و نوع نگاهی که به مردم داشت که از بطن اسلام برگرفته شده بود سپردن قاعده هرم قدرت از نیروهای مسلح به مردم را احساس می‌کرد که تاثیر به سزایی داشته باشد و کارنامه درخشان بسیج در طی ۳۵ سال مشخص شده است.

  وی خاطرنشان کرد: از نظر امام (ره) کشوری که بیست میلیون جوان دارد باید بیست میلیون تفنگدار و بسیجی و ارتشی داشته باشد تا در برابر تحریم‎ها و آسیب‎های دشمن ایستادگی کند.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه بسیج مستضعفین به دستور امام خمینی(ره) در پنج آذر ۱۳۵۸ تشکیل شد، اظهار کرد: اعتقاد حضرت امام این بود که بسیج می‌تواند موانع و مشکلات انقلاب را هموار کند و سطح قاعده هرم قدرت را از نیروهای مسلح به نیروهای های ملی وسعت داد.

  عاشوری افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس وقتی جنگ به ما تحمیل شد یک ناموازنه قدرت بود و برتری قدرت ارتش عراق به پشتوانه همه امکانات و تجهیزاتی که کشورهای غربی و شرقی پشتیبانی می شد مشاهده می گردید.

  فرمول بسیج به جنگ یک بعد استراتژیک بخشید

  وی با بیان اینکه فرمول بسیج با توجه به شرایط آن زمان به جنگ یک بعد استراتژیک بخشید، گفت: عراق با آن همه تجهیزات و پشتیبانی‌هایی که از کشورهای دیگر می شد به سبب فرمول بسیج نتوانست پیروز میدان شود.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک خود را از دست ندادیم و عراق هم به عنوان یک کشور متجاوز شناخته شد، تصریح کرد:  بعد از دفاع مقدس که اولویت نظام به بحث سازندگی و عمران و آبادانی بود باز بسیج مصمم‌تر از همه وارد شد.

  عاشوری خاطرنشان کرد:امروزه بسیج یک شجره طیبه‌ای است که پایه‌های آن محکم در زمین در دل و باور و اعتقادات مردم است که ثمره‌اش شهدا هستند.

  بسیج در سطح بین المللی تاثیرگذار است

  وی با بیان اینکه امروزه گستره بسیج تنها در ایران اسلامی نیست، اظهار کرد: اگر در اسرائیل صهیونیست‌ها از آروزی های بلند خود دست کشیدند به یمن برکت سرشاخه حزب‌الله است که جنسش از بسیج است.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه بسیج در سطح بین المللی تاثیرگذار است، افزود: وظیفه ما این است که میراث گرانقدر حضرت امام را پاس بداریم تا طنین دلنشین نوای تفکر بسیج در بدنه مدیریتی جا بیفتد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro