دولت باخرید تضمینی برنج کشاورزان در تنظیم بازار موفق بوده است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۳۰ آبان ۹۳ - ۱۷:۳۷

  کد خبر : 26260

  دولت باخرید تضمینی برنج کشاورزان در تنظیم بازار موفق بوده است

  رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان صومعه سرا به خبرنگار ما گفت : طرح حمایتی خرید برنج از کشاورزان قوت قلبی …

  رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان صومعه سرا به خبرنگار ما گفت : طرح حمایتی خرید برنج از کشاورزان قوت قلبی برای تولیدکنند گان این محصول در شهر ستان صومعه سرا شده است .

  امیر سیامک مشیری با اشاره به اینکه تا ۲۵ آبان در شهرستان صومعه سرا ۹۹تن برنج هاشمی به ارزش ۶میلیارد ریال خریداری شده است افزود:حداکثر قیمت برنج با ۷ونیم درصد خرد با قیمت ۶۱۰۰و حداقل قیمت برنج با ۱۵ درصدخرد ۵هزار و ۶۴۵ تومان خریداری شده است .

  مشیری افزود : در راستای اهداف حمایتی از کشاورزان علاوه بر خرید ارقام صدری کیفی هاشمی ، طارم ، و علی کاظمی ، مقدار ۷۰۰کیلو از برنج های پرمحصول چون خزر ، فجر ، شیرودی و ندا و نعمت هم از کشاورزان صومعه سرایی خریداری شده است .

  رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان صومعه سرا افزود : خرید تضمینی برنج کشاورزان ازسوی دولت طرح موفقی در تنظیم بازار بوده است و دست دلالان راکوتاه کردو مانع تضیع حق کشاورزان شد ه است . وی با اشاره به اینکه واقع شدن مرکز خرید در گوراب زرمیخ مشکلاتی را از لحاظ بعد مسافتی برای کشاورزان تولماتی ایجاد کرده بود اظهار داشت : تمام مطالبات خرید برنج تا ۱۰ آبان به حساب کشاورزان واریز شده است .

  مشیری با اشاره به اینکه این اتحادیه ماهانه بیش از ۲۳هزار و۲۷۵ کیسه آرد در بین ۲۴۵ نانوایی در سه بخش شهرستان صومعه سرا توزیع می کند اظهار داشت : این توزیع براساس منطقه و جمعیت آن متفاوت است . وی با اشاره به اینکه نظام صنفی کشاورزی شهرستان صومعه سرا ۸۵۰ عضودارد گفت : کشاورزان با عضویت در نظام صنفی کشاورزی و در یافت پروانه فعالیت می توانند کارهای کشاورزی خود را سریعتر و بهتر پیش ببرند .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro