آموزش رفتارهای شهروندی در افزایش کیفیت عملکرد سازمان های مدنی موثر است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۳ آذر ۹۳ - ۲:۲۶

  کد خبر : 26272

  آموزش رفتارهای شهروندی در افزایش کیفیت عملکرد سازمان های مدنی موثر است

  دادستان شهرستان صومعه سرا گفت: آموزش رفتارهای شهروندی در افزایش کیفیت عملکرد سازمان های مدنی بسیار موثر است.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز:، ‘عباس اختری’ روز شنبه در کارگاه آموزشی آگاه سازی حقوق شهروندی در صومعه سرا و در جمع بسیجیان این شهرستان، نهادینه شدن حقوق شهروندی را مستلزم آموزش دانست و افزود: آموزش به شهروندان منجر به تحکیم و تقویت نظام ارزشی مهارت های شهروندی در جهت استحکام مردم سالاری و مشارکت پایدار شهروندان می شود.

  وی اظهار داشت: این مولفه ضامن بقا و تداوم حیات اجتماعی و توسعه همه جانبه جوامع صنعتی و رو به پیشرفت است.

  دادستان صومعه سرا حقوق شهروندی را در سه بعد حقوق مدنی، حقوق اجتماعی و حقوق سیاسی قابل شناسایی دانست و گفت: یادگیری مولفه های آموزش رفتار شهروندی به افزایش کیفیت زندگی جمعی و تقویت سرمایه اجتماعی در زندگی کمک شایانی می کند.

  فرمانده سپاه صومعه سرا در حاشیه این کارگاه آموزشی در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: آموزش و آگاه سازی در امر حقوق شهروندی در جامعه موجب می شود که تمام اعضای جامعه از حس شهروندی مثبتی به صورت ملی برخوردار باشند.

  سرهنگ پاسدار کیا عاشوری افزود: رعایت حقوق شهروندی از سوی مسوولان و پاسداشت حرمت مردم، نخستین گام در رعایت حقوق شهروندی است که باید از سوی دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار گیرد.

  وی خاطرنشان کرد: در کنار اهمیت توجه مسوولان به رعایت حقوق شهروندی در جامعه، خود مردم نیز باید در رعایت حقوق دیگر شهروندان تلاش کنند تا بدین شکل جامعه ای پیشرفته داشته باشیم .

  وی برگزاری این کارگاه های آموزشی را موثر دانست و اظهار داشت: خوشبختانه امروز دولت گام های موثری را در راستای صیانت از حقوق شهروندان در جامعه برداشته که نشان از اهمیت این امر مهم دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro