سؤال از رئیس جمهور قطعی شد/ بنده سؤال خود را پس گرفتم

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۸ آبان ۹۱ - ۲:۵۴

  کد خبر : 2631

  سؤال از رئیس جمهور قطعی شد/ بنده سؤال خود را پس گرفتم

  جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی‌درگفتگو با خبرنگار ۸دی در زمینه سوال از رییس جمهور گفت: …

  جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی‌درگفتگو با خبرنگار ۸دی در زمینه سوال از رییس جمهور گفت: نمایندگان هرگاه احساس کنند مشکلی برای مردم و نظام در حال پیش آمدن است، یا اینکه از قانون عدول کرده اند و قانون اجرا نشده و حق مردم ضایع شده باشد حق سوال از رییس جمهور دارند.

  وی درباره سوال از  رییس جمهورگفت: از یکماه قبل سوال از رییس جمهور مطرح بود و من خود از امضا کنندگان از رییس جمهور بودم و چون اعتقاد داشتم رییس جمهور اشکالات زیادی در بحثهای اقتصادی و اجرای قانون داشته و سیاستهای غلطی که رییس جمهور اعمال می‌کند باعث شده مشکلات زیادی در کشور پیش بیاید و مقام معظم رهبری خود نیز در بخشی از فرمایشاتشان در خراسان شمالی بخشی از مشکلات اقتصادی را ناشی از بی تدبیری مسئولین خواندند. که تدبیر خوبی نکردند و خوب کار نکردند.و بعد از این فرمایشات بحث سوال شدت گرفت.

  کوچکی نژاد درباره فرمایشات جدید مقام معظم رهبری نیز بیان داشت: بعد از فرمایش مقام معظم رهبری که از روسای قوا خواستند تا انتخابات ( اینکه تا انتخابات فلسفه ای است در این بخش که مقام معظم رهبری بیان کردند احتمالا فتنه‌هایی در راه است) برای اینکه فتنه‌ها خنثی شود مسئولان را ممنوع کردند از بحث و بگو مگوهایی که وجود داشت و خوشبختانه روسای قوا هرسه پیام دادند؛ البته پیامی‌که رییس جمهور دادند با توجه به تخلفاتی که کرده بودند با شک و تردید بود.

  نماینده مردم رشت در مجلس تصریح نمود: من خودم به خاطر اینکه احساس میکنم ما دراین شرایط شروع کننده نباشیم سوال خودم را نوشتم با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری جهت حفظ آرامش در کشور سوال خود را پس گرفتم ، تعدادی از دوستان هم نظر خود را پس گرفتند اما به حد نصاب(۷۴نفر)برای باطل شدن سوال، نرسید.

  وی افزود: در جلسه غیر علنی امروز مباحث شدیدی مطرح شد و نمایندگان تفاسیر متفاوتی از رهنمود مقام معظم رهبری دارند و مثلاً آقای لاریجانی نظر آقا را مخالف سوال از رییس جمهور ندانستند و در جلسه امروز تکرار کردند که من رفتم پیش آقا و ایشان فرمودند من نظری در این مورد ندارم.

  کوچکی نژاد با بیان اینکه هر نماینده ای استنباطی دارد و من هم استنباط شخصی ام این بود، خاطرنشان کرد: هرکسی غیر از مقام معظم رهبری در کشور به من فشار می‌آورد، سؤال را پس نمی‌گرفتم.

  نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینکه جلسه امروز بین نمایندگان خیلی پر مناقشه بود، اذعان کرد: اکثر نمایندگان اصولگرا بودند و جناح چپ فعلا در سکوت به سر می‌برند.

  وی با تأکید بر اینکه سؤال از رئیس جمهور اعلام وصول شده است، اظهار نمود: نمایندگان منتظر هستند که رئیس جمهور به مجلس بیاید و به سؤالات پاسخ دهد.

  کوچکی نژاد با بیان اینکه اگر این سؤال اعلام وصول نمی‌شد بهتر بود، ابراز نمود: امید آن داریم سؤالهایی که از رئیس جمهور پرسیده خواهد شد، وی آن را در چهار چوب مربوطه پاسخ دهد.

  این نماینده در پایان تأکید نمود: اگر رئیس جمهور خود را وارد مسائل حاشیه ای کند، یقینا مجلس جلوی او را می‌گیرد و برای اولین بار در تاریخ انقلاب اسلامی، احمدی نژاد اخطاری از طرف مجلس دریافت خواهد نمود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro