همایش سه ساله های عاشورایی در صومعه سرا برگزار شد|گزارش تصویری

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۷ آذر ۹۳ - ۱۷:۳۷

  کد خبر : 26359

  همایش سه ساله های عاشورایی در صومعه سرا برگزار شد|گزارش تصویری

  همایش سه ساله های عاشورایی به مناسبت پنجم صفر سالروز شهادت حضرت رقیه (س) در صومعه سرا برگزار شد.

  به گزارش واران نیوز، همزمان با پنجم صفر و سالروز شهادت حضرت رقیه (س) در سال۶۱ هجری همایش سوگواری این دختر سه ساله اباعبدالله الحسین(ع) در این شهرستان برگزارشد.
  دراین مراسم معنوی جمع کثیری از بانوان باپوشاندن لباس سبز و مشکی بر تن فرزندان خود به یاد طفلان کربلا و حضرت رقیه (س) به عزاداری پرداختند.
  در این همایش با شکوه، حجت الاسلام اسماعیل صدیقی، امام جمعه صومعه سرا ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت رقیه (س) اظهار کرد:
  برگزاری چنین همایش های فرهنگی امری ضروری و لازم و لبیک به ندای رهبری است.
  وی افزود: توجه به هجمه هایی که از سوی دشمنان ایران وارد می شود با برگزاری چنین مراسماتی می توان با یک کار فرهنگی به مدیرت جهادی اقا دست پیدا کرد.
  امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه مادران تاثیرگذارترین افراد بر روی فرزندان هستند، گفت: انها می توانند در جنگ نرم دشمن که دختران پسران ایرانی و انقلابی را مدنظر قرار داده اند تاثیر گذار باشند.
  صدیقی با بیان اینکه دشمنان در اکثر عرصه ها و به خصوص اقتصاد ایران را تحریم کرده اند،تصریح کرد: در مورد مسائل ضد فرهنگی هیچ گونه تحریمی نداریم و همه گونه شبکه های ماهواره ای و مستهجن در داخل ایران وجود دارد که فرزندان این آب و خاک رااز دین و دیانت و ارزش های دینی دور کنند.
  وی خاطر نشان کرد: مادران باید کمک حال خوبی برای فرزندان باشند زیرا خوب و بد فرزندان را به نام والدین می نویسند.
  امام جمعه صومعه سرا اظهار کرد: خاصیت بسیجی کم حرف بودن و عمل کردن جهادی است.
  وی با بیان اینکه عمل باید در راستای فرهنگی و اقتصادی باشد، افزود: در عمل کردن به فرهنگ، باید برای ساختن خود و جامعه همکاری کنیم و در جهت اقتصاد از طریق اقتصاد مقاومتی عمل گردد.
  امام جمعه صومعه سرا گفت: خواهران بسیجی و ارزشی کشور ما برای میهن اسلامی باید آستین های همت را بالا بزنند و در راستای اقتصاد مقاومتی و کارهای فرهنگی برای خود و جامعه همت مضاعف داشته باشند.


  گزارش تصویری

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro