یکصدمین سالگرد میرزا کوچک جنگلی در سیاه درویشان برگزار می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۹ آذر ۹۳ - ۲۲:۴۷

  کد خبر : 26389

  یکصدمین سالگرد میرزا کوچک جنگلی در سیاه درویشان برگزار می‌شود

  فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه میرزا کوچک جنگلی نهضت خود را برای اولین بار در سیاه درویشان آغاز کرد، گفت: یکصدمین سالگرد میرزا کوچک جنگلی در سیاه درویشان برگزار می‌شود.

  به گزارش واران نیوز، غلام حسین رجبی، فرماندار صومعه سرا ظهر امروز در نشست هم اندیشی برگزاری یکصدمین سالگرد نهضت جنگل در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: یکصدمین سالگرد میرزا کوچک جنگلی در سیاه درویشان برگزار می‌شود.

  وی با بیان اینکه میرزا کوچک جنگلی نهضت خود را برای اولین بار در سیاه درویشان آغاز کرد، افزود: میرزا به همراه دکتر حشمت و چند تن از یارانش برای آزادی مردم از دست چپاولگران در این روستا سوگند یاد کردند.

  فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه سالگرد این مرد بزرگ باید با شکوهتر از سال های قبل در این شهرستان برگزار شود، گفت: آزادی خواهی، طرفداری از مردم، استقلال طلبی و … از خصوصیت های اخلاقی میرزا بود.

  رسانه ها در راستای شناخت جهانیان از میرزا کوچک جنگلی تلاش کنند

  رجبی با بیان اینکه این شخصیت ملی باید به بهرتین نحو به جهانیان شناسانده شود، تصریح کرد: رسانه های مختلف باید در راستای شناخت بیشتر شخصیت میرزا توسط مردم، تلاش کنند.

  وی خاطرنشان کرد: رسانه ها می توانند با تحقیقات مردمی و از ریش سفیدان سیاه درویشان این شخصیت مهم و بزرگ را به مردم بیشتر بشناسانند.

  فرماندار صومعه سرا اظهار کرد: میرزا کوچک از سرداران بزرگ آزادی در ایران زمین است که هستی خود را با پیروی از سیدالشهدا (ع) برای آزادی ملت فدا کرد.

  رجبی با بیان اینکه میرزا کوچک با تاسی از قیام عاشورا و با افکار و ایده انقلابی خود هدفی جزء اجرای احکام دین و جلوگیری از تجاوز دشمنان و اصلاح کشور نداشت، افزود: امروز وظیفه ما ترویج افکار میرزا کوچک جنگلی در جامعه است که رسانه ها نقش بسزایی در این راستا می توانند ایفا کنند.

  وی گفت: در راستای دفاع از تفکرات میرزا کوچک جنگلی و مجاهدت نهضت جنگل همه وظیفه داریم که این تفکرات را در تاریخ شیعه زنده نگه داریم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro