کشف و ضبط 40 هزار داروی تاریخ گذشته در شهرستان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۱ آذر ۹۳ - ۲:۲۸

  کد خبر : 26423

  کشف و ضبط ۴۰ هزار داروی تاریخ گذشته در شهرستان

  رئیس شبیکه بهداشت و درمان صومعه سرا گفت: ۴۰ هزار داروی تاریخ گذشته از یکی از عطاری های صومعه سرا کشف و ضبط شد.

  به گزارش واران نیوز، مهدی مقدم راد، در جلسه شورای بهداشت اظهار کرد: ۴۰ هزار داروی تاریخ گذشته از یکی از عطاری های صومعه سرا کشف و ضبط شد.

  وی با بیان اینکه این داروها خاص و برای بیماری‌های قلبی، صرع و کلیوی بودند، افزود: اینگونه داروها نباید در مکانی جز داروخانه به بیمار عرضه شود که با حضور به موقع کارشناسان بهداشت و درمان، تعزیرات، نیروی انتظامی، بازرگانی و … این داروها کشف شد.

  رئیس شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا با بیان اینکه در طی سه ماه گذشته مقادیر زیادی از لوازم آرایش و بهداشتی از سطح شهرستان به دلیل تاریخ گذشتگی جمع‌آوری شد، گفت: در لوازم آرایشی و بهداشتی عناصر سنگینی وجود دارد که به دلیل گذشتن از تاریخ مصرف ان، در صورت استفاده سبب سرطان می شود.

  مقدم راد با بیان اینکه در طی ماه مذکور یک کارخانه تولید نمک غیر بهداشتی را پلمپ کرده اند،تصریح کرد: مجرمان این امر نمک غیربهداشتی را در داخل لفافه ها و مشماهای بسته بندی بهداشتی، بسته بندی می کردند و در بازار توزیع می نمودند که با کمک نیرو انتظامی جمع‌اوری و پلمپ شد.

  وی با بیان اینکه در روز گذشته یک خودرو حامل لاشه مرغ در اطراف صومعه سرا کشف و ضبط شد، خاطرنشان کرد: همه باید در بالا بردن سطح فرهنگ بهداشتی شهرستان و حفظ این حالت تلاش کنند.

  رئیس شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا با بیان اینکه یک کمپ اعتیاد را به دلیل عدم استاندارد بودن پلمپ کرده اند، تاکید کرد: در این مرکز بیماران را زندانی می کردند و طریقه درست برخورد با یک بیمار را رعایت نمی نمودند.

  مقدم با بیان اینکه دو مرکز بهداشت در شهرستان را به صورت شبانه روزی کردند تا مردم بتوانند در هر ساعت از شبانه روز به آن مراجعه کنند و کارهای اورژانسی خود را انجام دهند، اظهار کرد: ۶۱ خانه بهداشت در استان گیلان در حال ساخت است که از این تعداد ۱۰ خانه بهداشت متعلق به صومعه سرا است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro