طرح پیشگیری از شیوع شپش در مدارس صومعه‌سرا آغاز شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۱ آذر ۹۳ - ۲:۳۳

  کد خبر : 26426

  طرح پیشگیری از شیوع شپش در مدارس صومعه‌سرا آغاز شد

  کارشناس بهداشت مدارس صومعه‌سرا با بیان اینکه طرح پیشگیری از شیوع شپش در مدارس این شهرستان آغاز شده است، گفت: تا کنون بیش از ۵۰۰ شامپو سر مخصوص برای مقابله با شپش در بین مدارس توزیع شده است.

  به گزارش واران نیوز، جهانگیر اسکندری، ظهر امروز در جلسه شورای بهداشت در مرکز بهداشت و درمان این شهرستان اظهار کرد: در خصوص مبارزه با شپش در مدارس شهرستان که فصل شیوع آن در همین فصل است، اقدامات پیشگیرانه انجام شده است.

  وی با بیان اینکه کارشناسان این بخش هر فصل یکبار دانش‌اموزان را تحت پوشش غربالگری قرار می دهند، افزود: در صورت وجود شپش در سر دانش‌اموزان به خانواده های آنان اطلاع داده می‌شود و راه های جلوگیری از آن را به اولیا اموزش می دهند.

  کارشناس بهداشت مدارس صومعه سرا با بیان اینکه طرح پیشگیری از شیوع شپش در مدارس این شهرستان آغاز شده است، گفت: تا کنون بیش از ۵۰۰ شامپو سر مخصوص برای مقابله با شپش در بین مدارس توزیع شده است.

  اسکندری با بیان اینکه شپش نگاه به طبقه اجتماعی افراد نمی‌کند و فقط به دنبال یک جای گرم است، تصریح کرد: خانواده ها باید حواسشان باشد فرزندانشان در طی قرار گرفتن در محیط اجتماعی احتمال گرفتن شپش را دارند.

  وی خاطرنشان کرد: بروز مشکلات و بیماریهای مانند شپش، آنفلوانزا در مدارس زنگ هشداری است برای مسئولان تا اهمیت بهداشت مدارس را در برنامه ریزی های خود قرار دهند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro