نقش مشاركتهاي مردمي درتوسعه همه جانبه آموزش وپرورش بايدجدي گرفته شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۹ آبان ۹۱ - ۲:۰۶

  کد خبر : 2647

  نقش مشارکتهای مردمی درتوسعه همه جانبه آموزش وپرورش بایدجدی گرفته شود

  به نوشته واران نیوز به نقل از موج» – فرماندار صومعه سرا در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش این …

  به نوشته واران نیوز به نقل از موج» فرماندار صومعه سرا در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان که با حضور اعضای شورا در سالن اجتماعات اداره برگزار شد گفت: نقش مشارکت های مردمی در توسعه همه جانبه آموزش و پرورش باید جدی گرفته شود.

  به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روا‌بط‌ عمومی آموزش و پرورش صومعه سرا، کریم شعبانی در این نشست، شورای آموزش و پرورش را محور نظام تعلیم و تربیت دانست و افزود: هم اکنون تربیت نسل حال و آینده کشور به برنامه‌ریزی و عملکرد مستمر این شوراها بستگی دارد.
  وی اظهار کرد: شورای آموزش و پرورش با برنامه‌ریزی دقیق و جامع، دانش ‌آموزان را که مدیران آینده جامعه هستند، تضمین می کند.
  شعبانی اضافه کرد: شوراها موظفند تمامی امکانات اداری و مردمی را در راستای خدمت به آموزش و پرورش بسیج کرده و این نهاد آموزشی را در راه تعلیم و تربیت یاری نماید.
  وی افزود: آموزش و پرورش نیز باید استعدادهای بالقوه دانش‌ آموزان را شناسایی و به بالفعل تبدیل کند، که در این میان؛ خانواده و آموزش و پرورش نقش مؤثری در رشد و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان دارند.
  رییس شورای آموزش و پرورش صومعه سرا در خاتمه با گلایه از اداره کل آموزش و پرورش استان مبنی بر اینکه مدتهاست؛ پست معاونین آموزشی و مالی این نهاد در صومعه سرا مشخص نشده تاکید کرد: انتظار داریم هر چه زودتر افرادی را برای این دو پست معرفی و منصوب نمایند؛ زیرا خلاء آن تاثیر منفی بر عملکرد آموزش و پرورش شهرستان گذاشته است.
  مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا نیز در ادامه این جلسه با بیان این که آموزش وپرورش این شهرستان هم اکنون با کمبود نیروی خدماتی رو به رو است، ادامه داد: در بخش نیروی انسانی اداری مشکلی نداریم اما ۶۷ نفر در بخش نیروی خدماتی مورد نیاز ما است که در این خصوص از مسوولان ذی ربط استان تقاضای مساعدت داریم.
  ذکی پوربا اشاره به این که هم اکنون ۱۶ مدرسه مختلط در سطح شهرستان صومعه سرا وجود دارد، اضافه کرد: این مدارس با درخواست اولیاء دانش آموزان و طرح در شورای آموزش و پرورش به صورت مختلط درآمده است.
  وی با اعلام این که در سال جاری تعداد هفت مدرسه در سطح صومعه سرا مقاوم سازی شده است، یادآور شد: هم اکنون ۱۰ فضای آموزشی در این شهرستان با پیشرفت ۷۰ درصدی درحال احداث و شش کلاس پیش ساخته نیز به فضاهای آموزشی شهرستان اضافه شده است.
  ذکی پور، در ادامه تقویت انجمن اولیاء و مربیان را از مهمترین دستورالعمل شورای آموزش و پرورش صومعه سرا برشمرد و گفت: گرچه با آغاز سال تحصیلی ۹۱-۹۰ سرانه ای به مدارس شهری واریز نشده ؛ اما با کمک اولیاء دانش آموزان توانستیم مشکلات رابرطرف نماییم.
  در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش صومعه سرا با رای تمام اعضا و مصوبه این شورا، دبستان سروش چالکسر این شهرستان به دبستان شهدای چالکسر تغییرنام پیدا کرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro