هیئت امنا برخی مساجد اجازه برگزاری جلسات قرآنی به کانون را نمیدهند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۶ آذر ۹۳ - ۳:۱۲

  کد خبر : 26492

  هیئت امنا برخی مساجد اجازه برگزاری جلسات قرآنی به کانون را نمیدهند

  مسئول کانون تخصصی کتابخانه‌ای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان اینکه امروز با جنگ نرم دشمن مواجه هستیم که فرق بسیاری با جنگ سخت هشت ساله دارد، گفت: کانون‌های فرهنگی مساجد نقش مهمی در مقابله با جنگ نرم دارند.

  به گزارش واران نیوز، ابراهیم محمدزاده، ظهر امروز در نشست هم اندیشی کانون های فرهنگی هنری مساجد در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا اظهار کرد: به دلیل اینکه بخش فرهنگی دیربازده است و دیر جواب می دهد مسئولان به سراغ کارهای زودبازده می‌روند.

  وی با بیان اینکه بیشترین کمک به بخش فرهنگی در حال حاضر از سمت کانون های فرهنگی است، افزود: در مجموع در دو مرحله پانصد هزار تومان به کارهای فرهنگی داده می شود که شاید یک دوم کفایت هزینه های فرهنگی مساجد را نمی کند.

  مسئول کانون تخصصی کتابخانه‌ای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان گفت: به دلیل ارتباط مستقیم با مسئولان فرهنگی مساجد، بیش از ۲۰ کانون فعال در شهرستان صومعه سرا دارند که چندین میلیون تومان در سال هزینه می کنند.

  محمدزاده با بیان اینکه برخی از کانون های فرهنگی غیر فعال هستند، تصریح کرد: دلیل غیر فعال بودن این کانون ها بیشتر به دلیل کمبود بودجه است.

  وی خاطرنشان کرد: کانون فرهنگی در صومعه سرا وجود دارد که هیئت امنا اجازه برگزاری جلسات قران را به مسئول کانون نمی دهد و این بخشی از مشکلات کانون های فرهنگی مساجد می باشد.

  مسئول کانون تخصصی کتابخانه‌ای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان اینکه امروز با جنگ نرم دشمن مواجه هستیم که فرق بسیاری با جنگ سخت هشت ساله دارد، اظهار کرد: در ان زمان اگر هواپیمایی وارد کشور می‌شد با یک آژیر همه به پناهگاه پناه می‌بردند اما متاسفانه امروزه دشمن در داخل خانه ها و در گوشی و اینرنت و ماهواره است و کانون‌های فرهنگی مساجد نقش مهمی در مقابله با جنگ نرم دارند.

  محمدزاده با بیان اینکه مسئولان در بخش فرهنگی کمتر وارد می شوند و در این امر کوتاهی می شود، افزود: دشمن جوانان را مد نظر قرار گرفته و سعی دارد تفکرات غرب را در اندیشه های آنان نهادینه کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro