رداشت محصول کیوی از 38 هکتار از باغات کیوی شهرستان صومعه‌سرا آغاز شد.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۹ آبان ۹۱ - ۱:۳۹

  کد خبر : 2650

  رداشت محصول کیوی از ۳۸ هکتار از باغات کیوی شهرستان صومعه‌سرا آغاز شد.

  به گزارش واران نیوز به نقل از ایسنا »رییس جهاد کشاورزی صومعه‌سرا گفت: برداشت محصول کیوی از ۳۸ هکتار از …

  به گزارش واران نیوز به نقل از ایسنا »رییس جهاد کشاورزی صومعه‌سرا گفت: برداشت محصول کیوی از ۳۸ هکتار از باغات کیوی شهرستان صومعه‌سرا آغاز شد.

  احمد پادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، از برداشت محصول کیوی از ۳۸ هکتار باغات کیوی خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود کیوی‌کاران امسال ۵۷۰ تن کیوی به ارزش اقتصادی ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برداشت و به بارار مصرف عرضه کنند.

  پادیاب خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط مساعد جوی میزان تولید محصول کیوی امسال نسبت به سال گذشته ده درصد افزایش یافته است.

  کیوی منبعی غنی و سرشار از ویتامین C است و مقدار ویتامین C آن از پرتقال نیز بیشتر است. همچنین دانه‌های سیاه آن حاوی ویتامین D است. کیوی همچنین دارای ویتامین A ویتامین‌های B۱، B۲، B۳ و سایر ویتامین‌های گروه ب می‌باشد. کیوی از میوه‌های بسیار کم کالری است. در ۱۰۰ گرم کیوی ۴۷ کالری وجود دارد. و از جهت میزان کالری همردیف زردآلو و نارنگی است. مقدار پتاسیم آن از موز بیشتر است. از میزان منیزیم بسیار بالایی نیز برخوردار است و به همین خاطر نیز امکان مبتلا شدن به بعضی از سرطان‌ها و بیمارهای قلبی را کاهش می‌دهد. همچنین دارای مس، آهن و فسفر است. کیوی میوه‌ای است که مواد غذایی بالا و در صد کالری بسیار پایینی دارد، از اینرو می‌توان آن را در رده میوه‌های بسیار مفید قرار داد

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro