رداشت محصول کیوی از 38 هکتار از باغات کیوی شهرستان صومعه‌سرا آغاز شد.

 • گیلان پیرترین استان کشور/ زاد و ولد در زوج های گیلانی کاهش یافت
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۹ آبان ۹۱ - ۱:۳۹

  کد خبر : 2650

  رداشت محصول کیوی از ۳۸ هکتار از باغات کیوی شهرستان صومعه‌سرا آغاز شد.

  New Zealand, North Island, Bay of Plenty, Kiwi Fruit, Te Puke

  به گزارش واران نیوز به نقل از ایسنا »رییس جهاد کشاورزی صومعه‌سرا گفت: برداشت محصول کیوی از ۳۸ هکتار از …

  به گزارش واران نیوز به نقل از ایسنا »رییس جهاد کشاورزی صومعه‌سرا گفت: برداشت محصول کیوی از ۳۸ هکتار از باغات کیوی شهرستان صومعه‌سرا آغاز شد.

  احمد پادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، از برداشت محصول کیوی از ۳۸ هکتار باغات کیوی خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود کیوی‌کاران امسال ۵۷۰ تن کیوی به ارزش اقتصادی ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برداشت و به بارار مصرف عرضه کنند.

  پادیاب خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط مساعد جوی میزان تولید محصول کیوی امسال نسبت به سال گذشته ده درصد افزایش یافته است.

  کیوی منبعی غنی و سرشار از ویتامین C است و مقدار ویتامین C آن از پرتقال نیز بیشتر است. همچنین دانه‌های سیاه آن حاوی ویتامین D است. کیوی همچنین دارای ویتامین A ویتامین‌های B۱، B۲، B۳ و سایر ویتامین‌های گروه ب می‌باشد. کیوی از میوه‌های بسیار کم کالری است. در ۱۰۰ گرم کیوی ۴۷ کالری وجود دارد. و از جهت میزان کالری همردیف زردآلو و نارنگی است. مقدار پتاسیم آن از موز بیشتر است. از میزان منیزیم بسیار بالایی نیز برخوردار است و به همین خاطر نیز امکان مبتلا شدن به بعضی از سرطان‌ها و بیمارهای قلبی را کاهش می‌دهد. همچنین دارای مس، آهن و فسفر است. کیوی میوه‌ای است که مواد غذایی بالا و در صد کالری بسیار پایینی دارد، از اینرو می‌توان آن را در رده میوه‌های بسیار مفید قرار داد

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir