بصیرت و آگاهی از مسائل کشور لازمه دانشجو است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۶ آذر ۹۳ - ۱۸:۰۳

  کد خبر : 26527

  بصیرت و آگاهی از مسائل کشور لازمه دانشجو است

  امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه بصیرت و آگاهی از مسائل کشور لازمه دانشجو است، گفت: جامعه دانشگاهی با آشنایی به مسائل و مشکلات کشور باید برای پیشرفت و توسعه علمی همواره نقش آفرینی کنند و در راستای رفع مشکلات جامعه گام بردارند.

  به گزارش واران نیوز، حجت الاسلام اسماعیل صدیقی، ظهر امروز در نشست با دانشجویان و پرسنل دانشگاه پیام نور صومعه‌سرا اظهار کرد: در سال ۱۳۳۲ جنبش دانشجویی در ایران شروع شده است که به همان مناسبت ۱۶ آذر را به نام روز دانشجو نامگذاری کرده اند.

  وی افزود: در اعتراضات دانشجویی سه تن از دانشجویان به شهادت رسیدند که عاملش استکبارستیزی علیه امریکا بود.

  امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه استکبار ستیزی و استقرار عدالت خواستگاه جنبش دانشجویی در ایران است، گفت: امروزه دانشجویان باید در این راستا گام بردارند.

  صدیقی تصریح کرد: بهترین چیزی که می تواند به دانشجویان در استقرار عدالت کمک کند، هر کس در هر شته ای که وارد شده از این فرصت استفاده نماید و درس خود را به خوبی بیاموزند.

  وی خاطرنشان کرد: امروز درس خوب خواندن سبب می شود در آینده یک انسان لایق و شایسته شود که به اندازه خود می تواند باری از بارهای ملت را بردارد و ایران و مسلمانان را در عالم سربلند کند.

  امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه بصیرت و آگاهی از مسائل کشور لازمه دانشجو است، اظهار کرد: جامعه دانشگاهی با آشنایی به مسائل و مشکلات کشور باید برای پیشرفت و توسعه علمی همواره نقش آفرینی کنند و در راستای رفع مشکلات جامعه گام بردارند.

  صدیقی افزود: باید اگاهی خود را در زمینه تولید علم و همچنین تولیدی در راستای انسانیت و خدمت به بشریت حفظ کنیم و اگر علمی تولید شود که در راستای خدمت رسانی نباشد بی فایده و مضر است.

  رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان صومعه سرا نیز در این مراسم با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی، مذهبی و علمی در دانشگاه گفت : ۱۶ آذر به عنوان نماد عدالت طلبی و آزادی خواهی دانشجویان، در اذهان جامعه اسلامی نقش بسته است .

  شهاب نوبخت افزود : دانشجویان هرچقدر پویاتر و پر نشاط تر وارد جامعه شوند ، موجبات پیشرفت و توسعه بیشتر را فراهم می آورند.

  در پایان این جلسه از ۱۰ دانشجوی برتر دانشگاه پیام نور صومعه سرا تجلیل شد.

  همچنین دانشجویان و کارکنان این دانشگاه با حضور بر سر مزار شهدا، با آرمان های شهیدان والامقام عهد و پیمان بستند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro