ذوالجناح ضیابر در اربعین حسینی به صومعه‌سرا می‌آید

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۶ آذر ۹۳ - ۱۸:۱۶

  کد خبر : 26531

  ذوالجناح ضیابر در اربعین حسینی به صومعه‌سرا می‌آید

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌ سرا با بیان اینکه ذوالجناح ضیابر یکی از برترین کاروان‌های مذهبی در شهرستان است که به ثبت ملی رسیده، گفت: هیئت ذوالجناح ضیابر با عنوان کاروان اسرای اربعین در اربعین حسینی به صومعه‌سرا می‌آید.

  به گزارش واران نیوز، حجت الاسلام منوچهر احمدی پور، عصر امروز در جلسه ستاد اربعین در دفتر امام جمعه این شهرستان اظهار کرد: اربعین یکی از تاثیرگذارترین برنامه های مذهبی است که مقام معظم رهبری تاکید ویژه بر باشکوه برگزار کردن این مراسم نسبت به سال های گذشته دارند.

  وی با بیان اینکه پیاده روی ۱۵ میلیون نفری زائران حسینی تاثیرات فراوانی در جهان دارد، افزود: برگزاری مراسم اربعین حسینی در صومعه سرا به صورت یک فرهنگ نهادینه شده است.

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا با بیان اینکه مراسم اربعین حسینی این شهرستان عصر روز اربعین ساعت ۱۴ در میدان صومعه سرا برگزار می‌شود، گفت: اربعین امسال نسبت به سال های گذشته باید با شکوه بیشتری برگزار گردد و با هماهنگی‌های که لازم است از هیئت ذوالجناح ضیابر درخواست شده تا کاروان اسرای کربلا را در صومعه سرا به اجرا در بیاورند.

  احمدی پور تصریح کرد: همزمان با فرا رسیدن روز اربعین حسینی ساعت ۹ صبح مراسمی در شهر گوراب زرمیخ همراه با مداحی، سینه زنی، برگزاری نماز جماعت و اطعام برگزار می‌شود.

  در ادامه، حسن آقاجانی، شهردار صومعه سرا خاطرنشان کرد: در ۱۴۰۰ سال پیش امام حسین(ع) درختی را با خون خویش آبیاری کرد که ریشه این درخت هر ساله با برگزاری مراسمات محرم و صفر قویتر از سال قبل می شود.

  وی با بیان اینکه این مطلب می‌طلبید که امسال هم مراسمات باشکوهتری در اربعین برگزار شود، تا این ریشه در برابر حوادث گوناگون مقاوم باشد و طاقت بیاورد اظهار کرد: فتنه ای که در سال ۸۸ رخ داد اگر ریشه این درخت تناور قوی نبود، یقینا اتفاقات ناگواری در کشور پیش می آمد.

  شهردار صومعه سرا افزود: در راستای منویات رهبری برای روشنگری و بصیرت افزایی مردم باید مراسمات با شکوه هر چه تمامتر برگزار شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro