پژوهش نقش موثری در توسعه همه جانبه کشور دارد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۴ آذر ۹۳ - ۱۹:۲۲

  کد خبر : 26576

  پژوهش نقش موثری در توسعه همه جانبه کشور دارد

  امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه پژوهش نقش موثری در توسعه همه جانبه کشور دارد، گفت: توجه به پژوهش می تواند در نظام آموزشی تحول ایجاد کند.

  حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز اظهار کرد: ما باید در همه شئون و لحظات زندگی از پژوهش غافل نشویم و بدون پژوهش و تحقیق در هیچ کاری ورود نکنیم.

  وی با بیان اینکه پژوهش نقش موثری در توسعه همه جانبه کشور دارد، افزود: توجه به پژوهش می تواند در نظام آموزشی تحول ایجاد کند.

  امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه تحقیق و پژوهش امری فطریست و در نهاد همه انسان ها وجود دارد، گفت: باید با ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش آحاد جامعه به سمت آن ترغیب شوند.

  صدیقی با بیان اینکه باید زمینه پژوهش از دوران دانش آموزی در وجود افراد نهادینه و فرهنگ سازی شود، تصریح کرد: آموزش و پرورش یکی از نهادهایی است که می تواند بستر ظهور و بروز پژوهش را در جامعه فراهم کند.

  وی خاطرنشان کرد: فرهنگ پژوهش باید در جامعه علمی و آموزشی کشور نهادینه شود.

  به گزارش واران نیوز، از سال ۱۳۷۹ به منظور ترویج فرهنگ پژوهش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری چهارمین هفته آذرماه را با توجه به نامگذاری ۲۵آذرماه به نام روز پژوهش از طرف شورای فرهنگ عمومی، به نام هفته پژوهش نام نهاد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro