اعزام 35 مبلغ و مبلغه همزمان با اربعین حسینی به صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۱ آذر ۹۳ - ۱۵:۲۹

  کد خبر : 26694

  اعزام ۳۵ مبلغ و مبلغه همزمان با اربعین حسینی به صومعه‌سرا

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا از اعزام ۳۵ مبلغ و مبلغه همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی به این شهرستان خبر داد.

  حجت‌الاسلام منوچهر احمدی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار واران‌نیوز ضمن تسلیت ایام سوگورای اباعبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی ۳۵ مبلغ و مبلغه در این ایام به صومعه‌سرا اعزام می شوند.

  وی با بیان اینکه ۵۰ هیئت مذهبی و ۸۰ مسجد در این روز فعال هستند، افزود: تبیین شخصیت و سیره امام حسین(ع)، برپایی مراسم عزاداری، تبلیغ چهره به چهره و ارائه مشاوره‌های حضوری، دینی و اجتماعی به مردم از برنامه‌های مبلغان در این ایام است.

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا گفت: مبلغان در این ایام به ترویج فرهنگ حسینی، قرائت زیارت اربعین، آگاهی‌بخشی بیشتر به مردم و افزایش اطلاعات و آگاهی‌های دینی می‌پردازند.

  احمدی‌پور تصریح کرد: در روز اربعین حسینی هیئات مذهبی صومعه‌سرا به صورت دسته جات عزاداری از مسیرهای مختلف با مداحی ، سینه زنی و زنجیر زنی به سوی میدان اصلی شهر می‌ایند و به صورت محوری و متمرکز به عزاداری می پردازند.

  وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین دلیل بزرگداشت اربعین سیدالشهدا(ع) روایتی از امام عسکری(ع) است که فرموده است: نشانه‌های مؤمن پنچ چیز است که یکی از آن‌ها زیارت اربعین است و افزون بر این، امام صادق(ع) زیارت اربعین را به‌ صفوان‌بن مهران جمال تعلیم داده است که در آن به بزرگداشت اربعین تصریح شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro