جنگ امام حسین با بنی امیه برسر خدا بود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۳ آذر ۹۳ - ۱۸:۱۸

  کد خبر : 26746

  جنگ امام حسین با بنی امیه برسر خدا بود

  جنگ امام حسین با بنی امیه برسر خدا بود و بنی امیه اگر صحبت از دین می کرد، برای این بود که دینداران را بازی دهد و از هر نیرنگی استفاده می کرد تا قدرت تشخیص حق از باطل را از بین ببرند.

  امام جمعه موقت رشت با اشاره به اجتماع باشکوه و بی نظیر عاشقان سیدالشهدا (ع) در کربلای معلی همزمان با اربعین حسینی گفت: این حضور میلیونی، بیانگر ماندگاری قیام عاشوراست.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، حجت الاسلام اسماعیل پوررضا در مراسم عزاداری به مناسبت اربعین شهادت امام حسین (ع) در شهر گوراب زرمیخ صومعه سرا افزود: از نشانه های مومن، زیارت اربعین است و باید با پاسداشت عزاداری های حسینی، از این محافل بهره ببریم. وی قیام امام حسین را برای برپایی دین حق دانست و ادامه داد: سیدالشهدا (ع) کشته اشک بود و هر انسان آزاده ای که مظلومیت حسین و خاندانش را درک کند، اشک از چشمانش جاری خواهد شد . امام جمعه موقت رشت اضافه کرد: گریه برای حسین(ع) گناهان را از بین می برد و انسان را به مسیر درستی هدایت می کند.

  وی به رشادت های حضرت زینب (س ) اشاره کرد و اظهار داشت : جنگ امام حسین با بنی امیه برسر خدا بود و بنی امیه اگر صحبت از دین می کرد، برای این بود که دینداران را بازی دهد و از هر نیرنگی استفاده می کرد تا قدرت تشخیص حق از باطل را از بین ببرند.

  حجت الاسلام والمسلمین پور رضا در بخش دیگری از سخنانش؛ به دسیسه ها و توطئه های دشمنان علیه اسلام اشاره و تصریح کرد: دنیا از ظلم و جور مستکبران خسته شده و شاهد این موضوع، تکاپو و اعتراض های سیاه پوستان در بیش از ۳۰ ایالت آمریکاست حال اینکه دولت فدرال، اقدام به کشتار افراد معترض می کند.

  وی یادآور شد: باید امروز بیش از پیش دقت کنیم و در راه و مکتب حسینی ثابت قدم بمانیم.

  در پایان این مراسم، حاضران با ذکر مرثیه و مصیبت، در شهادت سالار شهیدان عزاداری کردند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro