آسیب‌های اجتماعی ناشی از مهاجرت بدون برنامه‌ریزی خانواده روستایی است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۴ آذر ۹۳ - ۵:۳۲

  کد خبر : 26774

  آسیب‌های اجتماعی ناشی از مهاجرت بدون برنامه‌ریزی خانواده روستایی است

  به گزارش واران نیوز،ساحره میرسیدی، صبح امروز در کمیته بانوان در فرمانداری صومعه‌سرا اظهار کرد: این کارگروه‌ها برای کارشناسی، برنامه …

  به گزارش واران نیوز،ساحره میرسیدی، صبح امروز در کمیته بانوان در فرمانداری صومعه‌سرا اظهار کرد: این کارگروه‌ها برای کارشناسی، برنامه ریزی در آسیب شناسی و ارائه راهکارهای هر شهرستان نقش مهمی دارد.

  وی افزود: شهرستان‌ها در بسیاری از مواقع آیتم‌های آسیب‌ها، چالش‌ها و نقاط قوت و پتانسیل که می‌شود ورود کرد متفاوت هستند.

  مدیر کل بانوان استانداری گیلان با بیان اینکه نُرم جمعیت شهری به روستایی در استان چهل به شصت است، گفت: این میزان در شهرستان صومعه‌سرا ۵۹ درصد جمعیت روستایی و چهل و یک درصد جمعیت شهری می باشد.

  میرسیدی تصریح کرد: رویکردی که در جامعه شهری صومعه‌سرا است به دلیل وجود جمعیت روستایی، از برخی از شهرهای دیگر پررنگ‌تر می‌باشد.

  وی با بیان اینکه در صومعه‌سرا نرخ ازدواج ۱۲٫۳ و آمار طلاق ۱٫۷ ( یک و هفت دهم) از هزار نفر است، خاطرنشان کرد: نرخ ازدواج در استان ۱۲٫۲ است که در صومعه‌سرا رویکرد خوبی نسبت به امر ازدواج وجود دارد و در استان میانگین طلاق ۲٫۶ است.

  مدیر کل بانوان و خانواده استانداری گیلان با بیان اینکه همدلی و همکاری در حوزه شهرستانی زیادتر از مباحث کلی است، اظهار کرد: مجموعه‌های شهرستانی با هدایت فرمانداران راحتر می‌توان در برنامه‌های اجرایی ورود کرد.

  میرسیدی با بیان اینکه از کارگروه‌های بانوان شهرستان‌ها ارتقای کار شاخص را انتظار دارند، افزود: توانمندی اقتصادی زنان، اشتغال و فرصت‌های اقتصادی بانوان، توانمندی اجتماعی و فرهنگی زنان مقوله‌ای است که خیلی از دستگاه‌ها ورود می‌کنند ولی نوع اقدامات باید متفاوت باشد، ازجمله کارهای شاخص کارگروه بانوان است.

  وی گفت: دستاوردهای اموزشی که بسیاری از مسائل با آموزش حل می‌شود و بحث سلامت جسمی و روانی زنان، چهار شاخصی است که از کارگروه بانوان و خانواده انتظار می‌رود که به راهکارهای اجرایی منحل شود.

  مدیر کل بانوان و خانواده استانداری گیلان تصریح کرد: در خصوص آموزش خانواده نیز باید بر اساس نیازمندی‌های زمان تعریف‌های جدیدی در آن صورت گیرد و اینکه چه موانعی استحکام خانواده را دچار خدشه می کند باید در این راستا آموزش های لازم به دختران ارائه شود.

  میرسیدی با بیان اینکه توسعه فرهنگی و اقتصادی در بخش زنان در روستاها از محوربرنامه های این اداره کل است،خاطرنشان کرد: بازارچه خوداشتغالی، جشنوراه و عرضه محصولات و ..و باید وجود داشته باشد تا زنان روستایی به کار صنایع دستی خود ادامه دهند.

  وی با بیان اینکه زنان روستایی باید در بحث توانمندسازی صنایع دستی و فراورده‌های کشاورزی حضور موثر داشته باشند، اظهار کرد: اگر زن روستایی رغبت حضور در روستا را نداشته باشد قطعا فرزندان خود را تشویق به ترک روستا می‌کند.

  مدیر کل بانوان و خانواده استانداری گیلان افزود: بسیاری از مباحث آسیب‌های اجتماعی که در شهرها دیده می‌شود ناشی از مهاجرت بدون برنامه‌ریزی خانواده روستایی است.

  میرسیدی با بیان اینکه امکانات رفاهی روستاییان را اگر فراهم نکنیم، فرایند مهاجرت انها را تصویب کرده ایم، گفت: پایگاه‌های مساجد در اختیار کمیته بانوان قرار بگیرد و دستگاه‌های مختلف برنامه‌های متفاوتی را برای بانوان برگزار کنند.

  وی توانمندسازی اقتصادی زنان روستایی با حمایت و توجه به مقوله‌های کارآفرینی مانند،صنایع دستی روستایی و صنایع تبدیلی و صنایع اشتغال محور را مورد تأکید قرارداد و خاطرنشان کرد: توانمندسازی اقتصادی زنان، در راستای اشتغال پایدار در روستاها در دستور کار قرار دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro